Top 6 máy sấy quần áo nào tốt nhất trên thị trường hiện nay

Përdorimi i një tharëse rrobash kursen shumë kohë larjeje. Për më tepër, sjell edhe efikasitet të lartë, rrobat thahen më shpejt se tharja natyrale dhe nuk varet nga moti. Nëse po mendoni se është koha që familja juaj të ketë një tharëse rrobash për të plotësuar kujdesin e rrobave. Por ende nuk e di Cila tharëse rrobash është e mirë?. Artikulli i mëposhtëm do t’ju prezantojë me 6 tharëset më të mira të këpucëve që besohen dhe përdoren nga shumë njerëz. Ndiqni këtë artikull me Cakhia TV tani!

Pasqyrë e përgjithshme e tharëses së rrobave

Çfarë është një tharëse rrobash?

Një tharëse rrobash është një produkt i projektuar për të tharë rrobat, duke shmangur lagështinë dhe aromat e mykut, sepse tharja nuk është mjaft e nxehtë. Produkti është shumë i dobishëm për familjet me hapësirë ​​të kufizuar për të tharë rrobat, si dhe në ditët e motit me shi dhe të lagësht.

Çfarë është një tharëse rrobash?
Çfarë është një tharëse rrobash?

Rrobat do të vendosen brenda kazanit të tharësit të makinës. Tamburi i tharjes rrotullohet me shpejtësi të lartë dhe nxehtësia përdoret për të avulluar rrobat për t’u tharë shpejt. Në të njëjtën kohë, tharësja tani është e pajisur me një veçori deodoruese, duke i ndihmuar rrobat tuaja të mos nuhasin, të kenë një erë myku.

>>> Shih më shumë: Si të përdorni tharësen më standarde të rrobave për fillestarët

Rishikimi i çfarë llojesh tharëse rrobash ekzistojnë?

Tharëse rrobash

Ky është lloji më i lirë i tharëses së rrobave, linja e tharëses ka formën e një dollapi. Duke funksionuar bazuar në parimin e tharjes statike, ekziston një element ngrohës i vendosur në fund të furrës. Rrobat e lagura janë të varura sipër, të rrethuara nga një shtresë kabineti tharjeje, zakonisht najloni ose pëlhura të veçanta për tharëse. Elementi i ngrohjes do të ngrohë mjedisin në kabinet, duke ndarë kështu avullin nga rrobat.

Avantazhi

 • Makina ka çmim nga disa qindra mijë VND në më pak se 2 milion VND. I përshtatshëm për kushtet financiare të shumë përdoruesve të ndryshëm.
 • Nuk rrudh rrobat sepse nuk ka ndikim fizik në rroba.
 • Kurseni energjinë elektrike.

Defekt

 • Koha e gjatë e tharjes: rrobat e holla do të zgjasin 3 orë, rrobat e trasha do të zgjasin deri në 5-6 orë.
 • I rëndë, për shkak se kabineti i tharjes është zakonisht mjaft i madh, kërkon hapësirë ​​për të vendosur kabinetin gjatë funksionimit. Në kthim, kur të përfundojë përdorimi, mund të paloset në një vend, kështu që është e rehatshme nëse hapësira është e rregulluar.
 • Kufizoni numrin e rrobave që të thahen, sepse hapësira e dollapit nuk është shumë.
 • Jo e qëndrueshme, e përdorur vetëm 1-2 vjet.

Tharëse rrobash me ventilim

Është një makinë e specializuar në formë si një makinë larëse me ngarkesë përpara. Kryesisht me rrotullimin e daulles së tharjes. Ekziston një element ngrohës, për të fryrë ajrin e nxehtë në kafazin e tharjes, duke ndarë lagështinë nga rrobat. Ajri i nxehtë dhe i lagësht sillet drejtpërdrejt në mjedis nga një kanal i madh. Kështu tharëset e rrobave me ajrim njihen gjithashtu si tharëse rrobash të montuara në mur.

Tham Khảo Thêm:  Review máy chiếu Sony có thật sự tốt không? Nên mua loại nào?
Tharëse rrobash me ventilim
Tharëse rrobash me ventilim

Avantazhi

 • Dizajn kompakt, i lehtë, mund të montohet në mur ose të vendoset sipër lavatriçes horizontale të kazanit për të kursyer hapësirë.
 • Tharja e shpejtë kërkon rreth 15 – 60 minuta për të përfunduar ciklin e tharjes.
 • Shumë mënyra të mbrojtjes së veshjeve në varësi të teknologjisë së prodhuesit.
 • Çmimi i shitjes luhatet rreth 6 milionë VND ose më shumë.

Defekt

Tharësit e rrobave janë mjaft të vështira për të nxjerrë ajrin e nxehtë (sistemi i shkarkimit të ajrit), duke ndikuar në mjedisin përreth.

Tharëse rrobash me kondensator

Duke pasur të njëjtin parim tharjeje si një tharëse rrobash me ajrim, një tharëse me kondensator ka një pjesë shtesë për të kondensuar ujin në ajrin e nxehtë të shkarkimit. Nuk duhet të shkaktojë kanale ajri të rëndë në mjedis si tharëset e rrobave me ajrim.

Avantazhi

 • Tharje e shpejtë e rrobave, shumë mënyra të mbrojtjes së rrobave.
 • Dizajn kompakt, duke përfituar nga hapësira.

Defekt

E rëndë, prandaj mos e varni në mur dhe vendoseni sipër makinës larëse si një mini tharëse rrobash me ajrim. Në të njëjtën kohë, çmimi i shitjes është gjithashtu më i shtrenjtë sepse luhatet mbi 10 milionë VND.

>>> Shih më shumë: A duhet të blej një tharëse me ajrim apo kondensator? Cila është më mirë të krahasohet?

Cila markë tharëse rrobash është e mirë në treg?

Për të ditur se cilën markë tharëse rrobash të blini, këtu janë disa marka të spikatura ndër to si:

Tharëse rrobash Panasonic

Tharëse rrobash Panasonic për dizajn të rregullt me ​​kornizë të fortë prej çeliku inox dhe kabineti alumini. Shumë e qëndrueshme, për kapacitet të mirë mbajtës dhe rezistencë ndaj ndryshkut. Produktet janë të disponueshme në një shumëllojshmëri stilesh dhe modelesh. I njëjti çmim është rreth 1 milion VND, shumë i përshtatshëm për nivelin e të ardhurave të shumicës së vietnamezëve. Këto produkte janë të pajisura me teknologji moderne dhe të avancuar me periudhë garancie nga 2 deri në 5 vjet.

Tharëse rrobash në shtëpi dielli

Të gjitha produktet prodhohen sipas linjave teknologjike nga Koreja. Me një dizajn të pastër dhe modern. Tharëse e kësaj kompanie është shumë e larmishme në modele me çmime relativisht të volitshme. Jo vetëm kaq, produktet e markës Sunhouse integrojnë shumë teknologji inteligjente, duke ndihmuar në përshpejtimin e shpejtësisë së tharjes. Do të vrasë bakteret, do të deodorojë mirë, do të jetë i sigurt për shëndetin e përdoruesve.

Tharëse rrobash Electrolux

Tharëse rrobash Electrolux
Tharëse rrobash Electrolux

Tharëse rrobash Electrolux për dizajn të bukur, tërheqës dhe e bërë prej çeliku inox që është sa luksoze dhe e qëndrueshme. Kjo linjë produktesh integron shumë teknologji moderne siç është rrotullimi i kundërt. Tharje me ndikim, duke kursyer kohën e tharjes pa shkaktuar rrudha. Këto linja tharëse shpesh kanë një çmim të lartë, nga 6 deri në 20 milionë.

Tharëse rrobash kangur

Linja e kabineteve tharëse jep një madhësi të rregullt dhe tërheqëse me një kapacitet prej 7 kg – 15 kg. Kabineti përdor një element ngrohjeje PTC të kombinuar me një metodë tharjeje elektrostatike për të parandaluar rrudhosjen dhe zbehjen e rrobave.

Top 6 tharëset më të mira të rrobave në treg

Më poshtë do t’jua bëjmë më të lehtë zgjedhjen e modelit të duhur të tharëses për familjen tuaj. Pjesa tjetër e artikullit do t’ju prezantojë me 6 tharëset më të mira të rrobave sot.

Tham Khảo Thêm:  Top 6 máy làm sữa hạt loại nào tốt được tin dùng nhất hiện nay

LG DR80BW

Tharëse rrobash LG DR80BW ka një dizajn luksoz, modern me një ngjyrë të bardhë delikate. Me kazan larës me lëvizje në dy drejtime. Dizajni është i dobishëm në reduktimin e përdredhjes së rrobave, në mënyrë që rrobat të thahen më në mënyrë të barabartë. Makina është e pajisur me një tharëse me sensor nxehtësie për të përcaktuar me saktësi përmbajtjen e lagështisë së rrobave.

LG DR80BW
LG DR80BW

Lejon përdoruesin të vendosë kohën dhe temperaturën e duhur të tharjes. Në të njëjtën kohë, makina ka një dizajn të përshtatshëm rafti tharjeje, i përshtatshëm për shumë pëlhura të ndjeshme me temperaturë të lartë. Produkti është i pajisur me një sërë programesh, duke i lejuar përdoruesit të rregullojnë programin e duhur të larjes për efektin më të mirë të tharjes. Produkti lejon tharjen e rrobave deri në 8 kg, i përshtatshëm për familjet me 3 deri në 5 anëtarë.

Çmimi referencë: 12,990,000 VND

Samsung DV90M5200QW/SV

Tharëse rrobash Samsung DV90M5200QW/SV me sensor Optimal Dry do të sigurojë mbrojtje superiore të rrobave. Produkti ka një madhësi kompakte, kështu që ju mund të zgjidhni me lehtësi vendndodhjen për ta pa u shqetësuar se do të zënë hapësirë.

Samsung DV90M5200QW/SV
Samsung DV90M5200QW/SV

Aplikoni teknologjinë e tharjes së sensorit Optimal Dry me 3 sensorë të temperaturës, lagështisë dhe shkëmbyesit të nxehtësisë. Ndihmon në optimizimin e ciklit të tharjes, mbrojtjen e pëlhurës, në mënyrë që rrobat të mos dëmtohen. Përveç kësaj, ekziston një veçori shtesë e Wrinkle Prevent, duke reduktuar rrudhat për rrobat pas tharjes. Përmban teknologjinë Heatpompe që kursen energji dhe një sistem Smart Check për zbulimin e shpejtë të defekteve.

Samsung DV90M5200QW/SV integron funksionin Mixed Load Bell për të sinjalizuar kur rrobat janë tharë. Funksioni i tharjes së shpejtë than rrobat në vetëm 35 minuta, teknologji inverter për të kursyer energjinë elektrike. Linja tharëse e Samsung për vëllim tharjeje deri në 9 kg, e përshtatshme për familjet me 3 deri në 5 anëtarë. Me një filtër modern 2-në-1, rrobat do të mbrohen edhe nga papastërtitë, gëzofi etj.

Çmimi referencë: 17 000 000 VND

>>> Shih më shumë: Si të përdorni tharësen më të sigurt të rrobave Samsung për ju

Shtëpia e diellit SHD2707

Tharëse rrobash Sunhouse SHD2707 është një tharëse rrobash me një dizajn të gjerë që mund të thajë shumë rroba. Kabineti është i pajisur me një tub tharjeje me kapacitet 1400W që sjell një temperaturë deri në 65 gradë Celsius.Në këtë kohë, të gjitha bakteret dhe myku në rroba hiqen lehtësisht. Mbani rrobat tuaja të pastra dhe me erë të freskët. Në të njëjtën kohë, produkti është i pajisur edhe me teknologjinë e tharjes me rezonancë PTC, për të mbrojtur rrobat nga rrudhosja ose zbehja.

Shtëpia e diellit SHD2707
Shtëpia e diellit SHD2707

Përveç tharjes së rrobave, makina përdoret edhe si ngrohës në dimër. Mbajeni shtëpinë tuaj të ngrohtë me nxehtësi të qëndrueshme.

Çmimi referencë: 1,300,000 VND

Electrolux EDV7552

Electrolux EDV7552 është një tharëse me ngarkesë të përparme me një peshë tharjeje prej 7,5 kg. Produkt kompakt me ngjyrë të bardhë elegante dhe elegante. Makina mund të thahet me një peshë deri në 7.5 kg. Butonat opsionalë, butoni për të rritur ose ulur programin e larjes, butoni i vonesës, butoni i fillimit, butoni i pauzës dhe butoni i ndezjes/fikjes janë gjithashtu të lehta për t’u përdorur.

Electrolux EDV7552
Electrolux EDV7552

Tharëse rrobash Electrolux EDV7552 është e pajisur me teknologjinë e tharjes së ventilimit, në mënyrë që rrobat të thahen më shpejt. Jo vetëm kaq, teknologjia gjithashtu konsumon më pak energji, për të kursyer energji. Për më tepër, teknologjia e tharjes së kundërt ka një efekt të dyfishtë, në mënyrë që pëlhura të jetë gjithmonë e butë dhe më pak e rrudhosur.

Tham Khảo Thêm:  Top 6 gối chống trào ngược cho bé loại nào tốt nhất năm 2023

Electrolux EDV7552 ka shumë pajisje të tjera, duke përfshirë sensorë inteligjentë, për të rregulluar kohën e duhur të tharjes, duke kursyer kohën e tharjes së rrobave. Me këtë makinë, ju mund të thani 2 kg rroba të holla dhe të lehta në vetëm 40 minuta.

Çmimi referencë: 9 800 000 VND

>>> Shih më shumë: Si të përdorni tharësen më efektive të rrobave Electrolux në shtëpi

Candy GVC D1013B-WORLD

Candy GVC D1013B-S është një tharëse tharëse me ngarkesë të përparme e lehtë për t’u përdorur. Produkte të prodhuara nga materiale të cilësisë së lartë, anti-ndryshk dhe izolim të mirë elektrik, absolutisht të sigurt. Makina funksionon pa probleme, për qëndrueshmëri të lartë dhe dizajn kompakt, që ju të zgjidhni vendndodhjen për produktin me lehtësi.

Candy GVC D1013B-WORLD
Candy GVC D1013B-WORLD

Kapaciteti i tharjes së makinës arrin 10 kg/kohë. Përdorimi i një kapaciteti të madh prej 2300 W. Makina ka teknologji inteligjente të tharjes së kondensatorit dhe veçori të tjera moderne të tharjes. Për më tepër, makina është e pajisur me sensorë të temperaturës dhe lagështisë për të optimizuar procesin e tharjes, duke kursyer energji elektrike dhe kohë.

Kafazi i tharjes Candy GVC D1013B-S është bërë prej çeliku inox të kthyeshëm për të parandaluar rrudhat e rrobave. Në të njëjtën kohë me këtë dizajn, rrobat tuaja mbrohen më së miri. Kufizoni situatën e thyerjes dhe thyerjes së fibrave të rrobave.

Çmimi referencë: 11.500.000 VND

Electrolux EDC2086PDW

Electrolux EDC2086PDW mund të thajë deri në 8 kg rroba në 1 përdorim. Tharëse jep një kapacitet të fuqishëm, në mënyrë që përdoruesit të mund të thajnë rrobat në një kohë të shkurtër. Makina ka teknologji të kursimit të energjisë inverter, në mënyrë që të mund të reduktoni në maksimum sasinë e energjisë elektrike të konsumuar në familjen tuaj.

Electrolux EDC2086PDW
Electrolux EDC2086PDW

Një avantazh i jashtëzakonshëm për t’u përmendur është teknologjia e përparuar e tharjes së kundërt dhe sensori i temperaturës. Për më tepër, teknologjia e integruar në linjën e makinerive gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e rrobave nga rrudhat, pëlhura është gjithmonë e butë si e re. Kafazi rrotullues i makinës është prej çeliku inox për qëndrueshmëri të lartë. Makina është e qetë dhe e lehtë për t’u përdorur.

Çmimi referencë 13.400.000 VND

konkludoni

Një tharëse rrobash është një produkt i domosdoshëm për çdo familje sot. Përdorimi i një tharëse rrobash ofron shumë përfitime të ndryshme. Megjithatë, tregu i tharëseve të rrobave është i larmishëm dhe popullor, duke e bërë të vështirë zgjedhjen e llojit të duhur të makinës me cilësi të garantuar. Cakhia TV shpreson që përmes 6 tharëseve më të mira të rrobave, të ketë ndihmuar klientët ta kuptojnë më mirë këtë produkt. Për të qenë në gjendje të merrni vendimin e duhur përpara se të zgjidhni të blini produktin e duhur.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 6 máy sấy quần áo nào tốt nhất trên thị trường hiện nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy