Top 6 máy làm sữa hạt loại nào tốt được tin dùng nhất hiện nay

Prodhuesi i qumështit të arrave është një pajisje shtëpiake e nevojshme për çdo familje. Sepse me kërkesën aktuale për qumësht arra, për të gatuar vetë një filxhan qumësht arra, nënave u duhet shumë kohë nga njomja e farave, bluarja, filtrimi dhe më pas gatimi. Në këtë proces, është e nevojshme të hiqni mbetjet e farave, të humbni fibrat e nevojshme, për të mos përmendur humbjen e lëndëve ushqyese për shkak të procesit të gatimit. Duke zgjidhur problemet e kohës dhe të ushqyerit, lindi makina e qumështit të arrave. Pra blej Çfarë lloj prodhuesi i qumështit të arrave është i mirë? më aktuale?. Cakhia TV do t’ju ndihmojë të zgjidhni shpejt produktin më të përshtatshëm për ju. Pra, mos e humbisni artikullin më poshtë!

Pasqyrë e përgjithshme e makinës për prodhimin e qumështit të arrave

Çfarë është prodhuesi i qumështit të arrave?

Makina e qumështit të arrave është një pajisje që përdoret për përpunimin e arrave në qumësht si: Soja, misri, arrat, bajamet etj. Janë makineri të gjithanshme me strukturë të ngjashme me blenderin. Por me performancë dhe qëndrueshmëri jashtëzakonisht të lartë. Për shtypjen edhe të arrave më të forta të bimëve.

Çfarë është prodhuesi i qumështit të arrave?
Çfarë është prodhuesi i qumështit të arrave?

Ekzistojnë dy mekanizma kryesorë të punës: i shpejtë dhe i ngadalshëm. Kështu që ju mund të zgjidhni nivelin kohor që është i përshtatshëm për ushqimin. Nëpërmjet funksionit të makinës, ju mund të krijoni me lehtësi një filxhan qumësht të nxehtë, cilësor me arra.

Ndërtimi i makinerive

 • Guri i mullirit: Blenderi ka një dizajn të ngjashëm me një blender. Materiali i bërë nga xhami transparent, për të rritur rezistencën ndaj nxehtësisë ose plastika ABS e cilësisë së lartë e kombinuar me PP.
 • Boshti dhe motori: Moto ndodhet brenda trupit dhe ka një gisht të ngjitur në mulli në krye. Kur energjia është e ndezur, motori do të funksionojë në mënyrë që mulli të rrotullohet me shpejtësi të lartë. Do të shtypen dhe përzihen farat së bashku, duke rezultuar në një përzierje super të lëmuar. Normalisht, motori ka një kapacitet maksimal prej 1000 W, shpejtësia e rrotullimit të boshtit është nga 30,000 në 60,000 rpm.
 • Thikë bluarëse: Kjo është pjesa për bluarjen dhe bluarjen e arrave. Materiali është prej çeliku inox ose inox, kështu që është i qëndrueshëm. Mulliri në makinë ka 6-8 tehe, ka një dizajn buzësh të dhëmbëzuar, të lakuar në 3 drejtime dhe mund të rrotullohet 360 gradë. Kështu që arrat kur të mbarojnë bluarjen do të jenë të imta dhe të lëmuara.
 • Tabaka e ngrohjes: Dallimi më i madh midis prodhuesit të qumështit të arrave dhe blenderit është pllaka ngrohëse. I njohur si departamenti i gatimit. Njësia përbëhet nga një kordon majso që vendoset në fund të mullirit. Ngrohës për ngrohjen dhe gatimin e qumështit të arrave me kapacitet 800 W ose më shumë.
 • Paneli i kontrollit: Paneli i kontrollit mund të jetë i tipit me prekje, me butonin e shtypjes ose ekranin e parametrave në varësi të llojit të makinës.

Parimi i punës

Parimi i punës
Parimi i punës

Mjafton të përgatisni përbërësit e nevojshëm dhe t’i vendosni në kavanozin e qelqit të produktit. Më pas shtoni pak ujë të ftohtë në kazan. Më pas, futeni në prizë, duke futur siç duhet lidhjen midis kavanozit të qelqit, kapakut të kavanozit dhe trupit të makinës. Do të shihni të ndizet butoni i energjisë, shtypni ndezjen e makinës me tastin Start në panelin e kontrollit. Pastaj zgjidhni mënyrën e prodhimit të qumështit që i përshtatet nevojave tuaja. Funksioni i mjeljes së makinës për gatim të shpejtë dhe gatim të ngadaltë.
Në varësi të fortësisë ose sasisë së fibrës së kokrrës, mund të zgjidhni funksionin më të përshtatshëm. Për të siguruar që makina të mos dëmtohet, duhet të zgjidhni gjithashtu një temperaturë të përshtatshme dhe një burim tensioni të qëndrueshëm kur filloni ta përdorni makinën.

Tham Khảo Thêm:  Top 6 máy đánh trứng loại nào tốt được nhiều người ưa chuộng

A duhet të blej një prodhues qumështi arra?

Kjo është një pyetje e zakonshme e bërë nga shumë njerëz sot. Nëse jeni shtëpiake dhe keni shumë kohë, duhet të provoni të bëni vetë qumësht. Sepse makina përmirëson shëndetin si dhe kursen koston e blerjes së qumështit për të gjithë familjen. Duhet të siguroheni që mund ta bëni për të shmangur blerjen dhe hedhjen e tij. Ju mund t’i referoheni çdo të mirat dhe të këqijat e makinerive të qumështit të arrave për të marrë vendimin e duhur.

Avantazhi

 • Të gjithë përbërësit nga drithërat, mishi, peshku, perimet etj japin një pluhur të imët dhe të imët. Nuk do të humbisni kohë duke filtruar mbetjet apo fibrat, gjë që është shumë e përshtatshme në procesin e gatimit të amvisave.
A është i mirë prodhuesi i qumështit të arrave?
A është i mirë prodhuesi i qumështit të arrave?
 • Cilësia e qumështit është e garantuar e paprekur, pa aditivë si qumështi i konservuar, duke siguruar siguri të lartë.
 • Mund të kryejë funksionet e bluarjes dhe gatimit të ushqimit duke përfshirë: përgatitjen e smoothies, lëngjeve, përgatitjen e akullores, bluarjen e mishit të peshkut, bluarjen e ushqimit të thatë ose gatimin e qullit për foshnjat…
 • Në të njëjtën kohë, makina ka veçori inteligjente si kohëmatës gatimi, vetëpastrim pas përdorimit, duke ju kursyer kohë dhe përpjekje.

Defekt

 • Për shkak të integrimit të shumë veçorive, makina është paksa e madhe në madhësi. Prandaj, niveli i konsumit të energjisë do të jetë gjithashtu më i lartë se pajisjet e tjera shtëpiake.
 • Krahasuar me blenderin dhe prodhuesin e qumështit të sojës, kjo makinë shumëfunksionale ka një çmim më të lartë. Pothuajse të gjitha llojet e blenderave për gatimin dhe prodhimin e qumështit të arrave në treg sot kanë një çmim mesatar mbi 1 milion VND.

Kështu, nëse ka nevojë për përdorimin e shumë llojeve të qumështit të arrave, shpesh përgatisni ushqim për fëmijët e vegjël. Atëherë ky është një mjet i fuqishëm dhe i nevojshëm. Të cilat duhet të investoni në kujdesin shëndetësor për veten dhe familjen tuaj.

Kriteret për zgjedhjen e blerjes së një makine qumështi arra që duhet të dini

Për të qenë në gjendje të blini një makinë të gjithanshme për prodhimin e qumështit të arrave të cilësisë më të mirë, të përshtatshme për nevojat e përdorimit. Ju duhet të jeni të interesuar në përvojë në blerjen e makinës së mëposhtme të prodhimit të qumështit të arrave:

Dizenjot

Ju duhet të zgjidhni një makinë me një dizajn modern dhe të hollë. Por gjithsesi luksoze me ngjyra si e kuqja, e zeza, bluja, grija… per te qene sa e lehte ne perdorim dhe e ruajtur mire, duke mos zene shume hapesire kuzhine.

Kapaciteti i mullirit

Llojet më të mira të makinave për prodhimin e qumështit të arrave sot
Llojet më të mira të makinave për prodhimin e qumështit të arrave sot

Një makinë me një kapacitet të përshtatshëm për përdorim, me shumë funksione do të maksimizojë efikasitetin e përdorimit, do të kursejë energji elektrike dhe komoditet. Me një familje prej 1 deri në 2 persona, rekomandohet të zgjidhni një makinë me një kapacitet minimal prej 1 litër. Nëse keni nevoja më të larta, mund të zgjidhni një makinë me një kapacitet më të madh.

Kapaciteti i bluarjes

Për të bërë pure, lëmoni arra të forta si sojë, bajame, arra ose ushqime të mishit dhe peshkut. Kërkon një makinë me kapacitet të madh motorik. Prandaj, ju duhet të zgjidhni makina me një kapacitet bluarjeje 800-1000 W ose më shumë.

Tham Khảo Thêm:  Máy hút bụi Deerma có tốt không? Có nên dùng không

Thikë bluarëse

Ju duhet të zgjidhni një produkt që tehu të jetë prej çeliku inox ose aliazh çeliku inox, me qëndrueshmëri të lartë. Përveç kësaj, thika ka 6-8 tehe ose më shumë, me dizajn të lakuar në 3 drejtime, të dhëmbëzuara.
Pra, kur përdorni makinën, efekti i bluarjes do të jetë më i mirë. Në të njëjtën kohë, duhet të zgjidhni një makinë me një numër të vogël tehe dhe tehe të drejta.

Materiali llaç

Aktualisht, ekzistojnë dy lloje të zakonshme të gurëve të mullirit: një llaç i bërë nga plastika e fortë ABS, PP ose një llaç i bërë nga qelqi. Nëse keni nevojë për një kavanoz me rezistencë të lartë ndaj nxehtësisë dhe pastrim të lehtë, mund të zgjidhni një kavanoz të bërë nga qelqi borosilikat me 5 shtresa. Nëse keni nevojë për një mulli që mund t’i rezistojë goditjeve të mira ose keni frikë se mos bini, zgjidhni një ABS ose PP plastike të fortë me siguri të lartë.

Garancia

Rishikimi i prodhuesit më të mirë të qumështit të arrave sot
Rishikimi i prodhuesit më të mirë të qumështit të arrave sot

Të gjitha llojet e makinerive origjinale të prodhimit të qumështit të arrave në treg sot kanë një garanci prej rreth 12 muajsh ose më shumë.

Çmimi

Sa kushton makina e prodhimit të qumështit të arrave? Kur zgjidhni të blini një produkt, çmimi është gjithmonë një nga faktorët më të rëndësishëm për t’u marrë parasysh. Në treg, një makinë për prodhimin e qumështit të arrave kushton nga 1.2 deri në 5 milionë VND në varësi të llojit. Në varësi të nevojave tuaja dhe kushteve ekonomike, ju mund të zgjidhni një produkt të përshtatshëm për veten tuaj.

Cilën markë të prodhuesit të qumështit të arrave duhet të blej?

Makinat shumëfunksionale për prodhimin e qumështit të arrave po shiten në treg përmes shumë burimeve të ndryshme. Prandaj, është e pashmangshme që të ketë një përzierje të produkteve reale dhe false. Idealisht, ju duhet vetëm të blini produkte nga marka me reputacion, origjina e prodhimit të treguar në paketim. Ju mund t’i referoheni disa markave me reputacion në treg sot, duke përfshirë: Ranbem, Ukoeo, Haipai, Elmich, Olivo…

Cilat lloje të makinerive të qumështit të arrave janë të mira?

Nëse jeni duke kërkuar për një prodhues të qumështit të arrave për të plotësuar pajisjet tuaja të kuzhinës. Ju ndihmojmë të kurseni kohë dhe të keni akoma qumësht të shijshëm arra. Ushqyese për familjen. Ju lutemi referojuni 6 makinerive më të mira të qumështit të arrave!

Olivo X20

Prodhues qumështi i arrave Olivo X20 për një dizajn modern me trup tërësisht prej çeliku inox. Makina ka 8 tehe duke përfshirë: 2 tehe të sipërme, 4 tehe qendrore dhe 2 tehe të poshtme të kombinuara. Struktura e kavanozit prej qelqi me 6 anë bën bluarje dhe përzierje të qetë të ushqimit në vetëm 4 skaje. Në të njëjtën kohë, dizajni i çarjes së ajrit për të reduktuar zhurmën e makinës në formë spirale e ndihmon makinën të funksionojë më pa probleme dhe qetësi.

Olivo X20
Olivo X20

Olivo X20 funksionon vetëm kur llaçi vendoset në pozicionin e duhur, makina do të ndalojë së punuari kur e heq llaçin nga trupi. E veçanta e Olivo X20 është se përdor teknologji të dyfishtë kundër derdhjes. Rregullon automatikisht temperaturën inteligjente të gatimit dhe parandalon vlimin e shkumës. Ju mund të jeni të sigurt për të bërë gjëra të tjera pa u shqetësuar për kohën e gatimit.

Çmimi referencë: 2,350,000 VND

Philips HD2072

Së pari, tehe me 2 tehe në formë bumerang për prerje më të butë. Makina është projektuar me një teh të veçantë me 2 tehe në formë bumerang me dhëmbë të dhëmbëzuar. Përkuluni në kënde të ndryshme. Lejon më shumë kontakt të grimcave me tehun.

Tham Khảo Thêm:  [Đánh giá] Có nên mua Mi Band 6? Mi Band sử dụng có tốt không?
Philips HD2072
Philips HD2072

Në të njëjtën kohë, dizajni pa raft dhe sipërfaqja e lëmuar pa vida dhe skaje të zgjatura e bëjnë pastrimin më të lehtë. Veçanërisht butoni i veçantë “Easy Clean”.

Çmimi referencë: 1,882,000 VND

Bluestone SMB-7328

Makina për prodhimin e qumështit të arrave Bluestone SMB – 7328 ka një dizajn kompakt, të bukur dhe luksoz. Shume i pershtatshem per tu vendosur ne cdo ambjent kuzhine.

Bluestone SMB-7328
Bluestone SMB-7328

Në të njëjtën kohë, Bluestone SMB-7328 zotëron një mbulesë të krijuar për t’u çmontuar me trupin, të bashkangjitur në motor. Jo vetëm doreza sipër kapakut, por gjithashtu projektoi një dorezë shtesë në anën. Duhet të sjellë komoditet gjatë lëvizjes. Një pikë mbresëlënëse është se tehu i makinës është bërë prej çeliku inox 304 super të qëndrueshëm, të mprehtë dhe fleksibël. Në këtë mënyrë, bëni pure të gjithë përbërësit lehtësisht.

Çmimi referencë: 2,890,000 VND

Unnie V1

Produktet importohen nga Gjermania dhe aktualisht janë të njohura nga shumë amvisa. Produkte për dizajn elegant, bie në sy. Në të njëjtën kohë, me një kombinim të plastikës pa plumb dhe aliazhit, është shumë i sigurt për përdoruesit. Përveç kësaj, kapaku prej çeliku inox është i lehtë për t’u pastruar. Pika plus është se produkti ka një kombinim të 8 teheve të dyfishta me kapacitet të madh funksionimi. Për të bërë pure ushqimet më të vështira. Por ajo që i bën shumë femra të preferuara është kapaciteti i madh i kësaj makine për prodhimin e qumështit të arrave. Konkretisht me kapacitet 1.75 litra, i pershtatshem per familje te medha.

Unnie V1
Unnie V1

Kapacitet i madh funksionimi për të kursyer kohë, prodhuesi i qumështit të arrave Unnie V1 funksionon pa probleme, pa bërë zhurmë. Në veçanti, avantazhi i makinës është se paneli i kontrollit ka gjuhën vietnameze për ta bërë më të lehtë përshtatjen e përdoruesve.

Çmimi referencë: 2,080,000 VND

Tefla BL967B66

Përveç dizajnit modern dhe luksoz me ngjyrën kryesore gri të hapur. Prodhuesi i qumështit të arrave Tefal BL967B66 integron deri në 10 programe që bluajnë automatikisht ushqimin shpejt dhe thellë.

Tefla BL967B66
Tefla BL967B66

Në të njëjtën kohë, makina është e pajisur edhe me një mulli jashtëzakonisht të mprehtë me 6 tehe që kombinon një kapacitet të madh prej 1300 W dhe 6 shpejtësi të personalizueshme. Prandaj, makina lejon bluarjen dhe lëmimin e shpejtë të arrave të thata si shqeme, bajame, arra..

Çmimi referencë: 2,784,000 VND

Ranbem RBM-775

Prodhuesi i qumështit të arrave Ranbem RBM-775 integron 12 veçori të jashtëzakonshme: Gatim vetë, bluarja e të gjitha llojeve të qumështit të arrave, zierja e supës, përgatitja e lëngjeve, përzierja e smoothies… Mulliri i makinës ka një strukturë me 8 tehe që rrotullohet 360 gradë. ne 3 dimensione. Që farat të bluhen imët, duke krijuar një pije të shijshme.

Ranbem RBM-775
Ranbem RBM-775

Përveç kësaj, kapaciteti i gatimit dhe bluarjes është 800 W, kapaciteti i mullirit është 1200 ml, duke përdorur fuqi 220 V për të bërë pure gjithçka. Jo vetëm kaq, i pajisur me një kohëmatës deri në 12 orë për të kursyer kohë dhe përpjekje në gatim.

Çmimi referencë: 1 700 000 VND

Epilogu

Mulli i qumështit të arrave është një produkt kuzhine që çdo femër duhet ta ketë. Jo vetëm veçoria e bluarjes së fasuleve, krijimit të milkshake-ve të shijshme, por edhe integrimi i shumë veçorive më moderne. Cakhia TV shpreson që me ndarjen e mësipërme, ju tashmë i njihni 6 makineritë më të mira të qumështit të arrave sot për t’i shërbyer vetes dhe anëtarëve të familjes suaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 6 máy làm sữa hạt loại nào tốt được tin dùng nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy