Top 5 ghế massage tốt nhất mà bạn không nên bỏ lỡ

Kockat dhe kyçet që punojnë gjatë gjithë ditës janë të lodhura dhe dhembin për shkak të lëvizjeve të forta. Shkaktimi i lodhjes së shpatullave dhe qafës ndikon në shëndetin, duke çuar në një cilësi më të ulët të jetës. Masazhi është një metodë efektive për të ndihmuar në relaksimin e muskujve, pikat e akupunkturës, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe lehtësimin e stresit në mënyrë mjaft efektive. Sot ka shumë linja produktesh në treg. Por si të zgjidhni? Çfarë lloj karrige masazhi është e mirë? Nuk është aspak e thjeshtë. Sot, Cakhia TV do t’ju prezantojë 5 karriget më të mira të masazhit që përdoruesit të kenë opsione më të përshtatshme.

Pasqyrë e karrigeve masazhuese

Çfarë është një karrige masazhi?

Një karrige masazhi është një pajisje që mbështet kujdesin shëndetësor, duke kryer masazh me ndikim dhe ngrohje në trup. Lëreni përdoruesin të relaksohet si një masazh i rregullt. E projektuar si një karrige masazhi, ajo është e pajisur me një sistem airbag, rula të para-programuar për të lëvizur dhe për të lehtësuar dhimbjen, duke ndihmuar trupin të relaksohet në mënyrë efektive.

Çfarë është një karrige masazhi?
Çfarë është një karrige masazhi?

Karrigia e zgjuar e masazhit funksionon automatikisht, duke prekur pjesët e trupit: shpatullat, zverkun, shpinën, të pasmet, këmbët për të ndihmuar qarkullimin e mirë të gjakut, qarkullimin e gjakut. Produktet tani janë gjithnjë e më të popullarizuara në mesin e familjeve për t’ju ndihmuar të relaksoheni në ditët e sotme.

Klasifikimi i karrigeve për masazh

Karriget e masazhit kanë shumë dizajne dhe veçori të ndryshme, duke prekur pjesë të trupit. Karriget klasifikohen në shumë forma të ndryshme si:

  • Jastëk i karriges masazhuese: Dizajni i jastëkut të zakonshëm vendoset në divane normale, mbështetëse dhe sedilje makinash. Për të kryer masazh në çdo kohë, kudo. Çmimi i lirë, masazh për shpinën dhe shpatullat.
  • Karrige standarde masazhi: Dizajni është një divan i vetëm me mbështetëse të lartë, nuk mund të mbështetet prapa. Kryeni masazh me sistemin e airbagëve dhe rrotullave për të ndihmuar trupin të relaksohet.
  • Karrige për masazh të plotë të trupit: Dizajni i karriges së madhe është i pajisur me sisteme të mjaftueshme rrotulluese me thasë ajri, ngrohje termike që përdoruesit të masazhojnë të gjithë trupin. Kjo linjë është mjaft e shtrenjtë.
  • Karrige masazhi me gravitet zero: Aplikimi i teknologjisë pa peshë të NASA-s redukton ndikimin në shtyllën kurrizore, rruazat e qafës së mitrës, duke kryer masazh të plotë të trupit. Makina më e shtrenjtë.
  • Për më tepër, linja e karrigeve të masazhit të zyrës është projektuar posaçërisht për të sjellë efekte terapeutike dhe relaksuese për punonjësit e zyrës dhe programuesit.

>>> Shihni më shumë: Rishikoni karriget e masazhit nën 10 milionë duhet të blejnë më të mirat në 2023

Çfarë marke karrige masazhi duhet të blej?

Karrige masazhi Elip Sport

Elip Sport është një grup relativisht i madh sportiv në tregun vietnamez. Marka jo vetëm që ofron karrige masazhi në treg, por gjithashtu ka një linjë rutine elektrike. U shfaq në treg për një kohë të gjatë, por karrigia e masazhit Elip besohet nga shumë njerëz. Me prodhim në linja moderne me standarde evropiane. Modelet e karrigeve Ellip janë mjaft luksoze dhe moderne, duke integruar shumë veçori unike të masazhit, duke sjellë përfitime të mëdha për përdoruesit.

Tham Khảo Thêm:  Review đồng hồ định vị trẻ em Viettel có nên mua hay không?
Karrige masazhi Elip Sport
Karrige masazhi Elip Sport

Jo vetëm duke garantuar cilësinë e produkteve, marka e karrigeve masazhuese Elip fokusohet gjithashtu në shërbimin e shpejtë dhe politikën e shpërndarjes, dërgimin dhe instalimin falas në shtëpi në 24 orë, një garanci afatgjatë dhe të njëjtën cilësi shërbimi, mirëmbajtje gjatë gjithë jetës.

Karrige masazhi Maxcare

Maxcare është një markë karrige masazhi nga Japonia, modelet e karrigeve masazhuese të kësaj kompanie ofrojnë të gjitha funksionet e masazhit, grushtimit dhe akupresurës përmes lëvizjeve të rrotullave të masazhit. Mbështetni përdoruesit për të reduktuar dhimbjet e trupit, për t’u çlodhur, për të reduktuar stresin, për të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Ngjyrat dhe dizajnet janë gjithashtu të ndryshme. Përditësuar dhe rinovuar gjithmonë çdo ditë. Për sa i përket çmimit, karrige masazhi Maxcare ka një segment të gjerë, me çmim nga 10 milion VND në 200 milion VND. I përshtatshëm për shumë përdorues të ndryshëm.

Karrige masazhi Okasa

Karrigia masazh Okasa i përket segmentit të rangut të mesëm, ka teknologji moderne me funksione të qetë funksionimi. Përjetoni modelet e karrigeve Okasa për t’ju ndihmuar të lehtësoni stresin, të reduktoni dhimbjet e muskujve, të stimuloni shumë mirë qarkullimin e gjakut, t’i mbështesni përdoruesit që të kenë një gjumë të mirë, relaksim të mirë, veçanërisht për të moshuarit. Produktet e karrigeve masazhi Okasa janë të pasura dhe të larmishme në modele, në mënyrë që përdoruesit të mund të zgjedhin me lehtësi produkte që janë të përshtatshme për nevojat dhe preferencat e tyre.

Karrige masazhi Kingsport

Karrigia e masazhit Kingsport lindi dhe u zhvillua në bazë të trashëgimisë së metodave tradicionale të masazhit të popullit aziatik. Kombinuar me teknologjitë moderne të masazhit nga perëndimi. Produktet e karrigeve masazhi Kingsport janë testuar rreptësisht me shumë faza rigoroze.

ghe-masazh-Kingsport
ghe-masazh-Kingsport

Në tregun vietnamez, kjo markë karrige është e ndarë në 2 segmente për njerëzit e biznesit dhe për njerëzit e thjeshtë me linja karrige si: karrige 2D (masazh normal), karrige 3D (masazh intensiv), karrige 4D (masazh). zbulon automatikisht akupunkturën pikë). Kur blini një karrige masazhi Kingsport, jeni plotësisht të sigurt për cilësinë dhe një përvojë të shkëlqyer masazhi. Për sa i përket çmimit, modelet e karrigeve masazhi KingSport shiten në treg me çmime që variojnë nga 30 milionë VND deri në 120 milionë VND.

Karrige masazhi Fujiiryoki

Fujiiryoki është një markë karrige masazhi të nivelit të lartë, e specializuar në prodhimin e karrigeve masazhi me cilësi të lartë në Japoni. Modelet e karrigeve të markës janë duke u besuar nga shumë vietnamezë dhe kanë reagime pozitive. Teknologjia e karriges është shumë moderne me një mekanizëm masazhi të thellë, duke prekur çdo cep të trupit. Karriget Fujiiryoki vlerësohen shumë për cilësinë e tyre. Sjell efekte të dukshme në përmirësimin e shëndetit, lehtësimin e stresit. Jo vetëm kaq, modelet e Fujiiryoki janë shumë moderne, luksoze dhe të larmishme për t’i ndihmuar përdoruesit të kenë shumë zgjedhje.

Përveç cilësisë së produktit, marka e karrigeve Fujiiryoki fokusohet gjithashtu në politikën e shitjeve. I njëjti shërbim pas shitjes për klientët pas blerjes së produktit. Të gjitha produktet Fujiiryoki kanë një garanci afatgjatë, mirëmbajtje gjatë gjithë jetës, duke sjellë kënaqësi për të gjithë klientët.

>>> Shihni më shumë: 5 karriget më të mira të masazhit nën 20 milionë që ia vlen t’i posedoni këtë vit

Top 5 karriget më të mira të masazhit që nuk mund t’i humbisni

Në treg ka shumë produkte të ndryshme për karrige masazhi, të ndryshme në marka, si dhe teknologji masazhi. Nëse jeni duke luftuar për të gjetur karrigen më të mirë për masazh të plotë të trupit, Cakhia TV do të shqyrtojë një karrige të mirë masazhi dhe duhet ta blejë atë për ju.

Tham Khảo Thêm:  Nên mua thước đo laser nào? Cách chọn mua thước đo laser tốt nhất

Xiaomi Momoda Smart Leisure RT5850s

Kjo është linja e produkteve më të njohura dhe më të shitura të Xiaomi për momentin. Karrigia e masazhit Xiaomi Momoda Smart Leisure RT5850s ​​ju lejon të kryeni shumë ushtrime nga ato të buta në ato profesionale.

Karrige masazhi Xiaomi Momoda Smart Leisure RT5850s
Karrige masazhi Xiaomi Momoda Smart Leisure RT5850s

Nga qafa te këmbët dhe më shumë, mund të rregulloni edhe intensitetin. Kur praktikoni masazh relaksues, do të aktivizohet topi i masazhit i krijuar nën karrige. Dhe masazhoni nga qafa te këmbët, duke ju dhënë një ndjenjë butësie dhe rehati. Produkti konsumon vetëm 100 W energji kur është në gjendje gatishmërie, duke konsumuar 0,5 W në orë. Jo vetëm që kursen energji, por karrigia e masazhit Xiaomi Momoda Smart Leisure RT5850s ​​ka një intensitet jashtëzakonisht të ulët tingulli në 55dB, duke siguruar që asnjë zhurmë të mos prekë njerëzit përreth.

Çmimi referencë: 28 000 000 VND

Maxcare Max668 Plus

Karrige masazhi Maxcare Max668 Plus është një karrige masazhi për të moshuar dhe të rinj, e zgjedhur dhe e përdorur nga shumë njerëz sot. Karrige masazhi e klasit të lartë e prodhuar në Japoni me lëkurë speciale të butë të cilësisë së lartë e kombinuar me terapi masazhi për të ndihmuar në përmirësimin e gjumit të përdoruesit. Maxcare Max668 Plus përdor një metodë të sigurt masazhi me gravitet zero dhe krijon një ndjenjë relaksi për përdoruesit.

Karrige masazhi Maxcare Max668 Plus
Karrige masazhi Maxcare Max668 Plus

Karrigia integron 6 programe masazhi për relaksim maksimal. Karrigia ka një kombinim të teknologjisë së masazhit infra të kuqe, e cila do të mbështesë qarkullimin e gjakut në trup. Të pajisur me altoparlantë shtesë në pajisje, përdoruesit mund të masazhojnë, të pushojnë dhe të shijojnë muzikë. Pra, sa kushton një karrige masazhi? Çmimi i produktit është gjithashtu shumë i vlerësuar në krahasim me markat e tjera.

Çmimi referencë: 75.800.000 VND

Fujikashi FJ-4000

Karrigia masazhuese Fujikashi FJ-4000 është e veshur me lëkurë Simili të cilësisë së lartë, e përshtatshme për vendosje në shumë hapësira. Produkti ka 2 versione ngjyrash: kafe vjollcë dhe kafe e kuqe. Përveç kësaj, FJ-4000 ka veçorinë kryesore inteligjente të integrimit të teknologjisë së masazhit 3D. Lëreni rulin të lëvizë në drejtim të shtyllës kurrizore. Në veçanti, rul mund të zotërojë teknikat e masazhit. Ashtu si masazhi, grushtimi, shtypja, akupresura, trazimi, etj. për të qarkulluar gjakun, për të reduktuar mpirjen, dhimbjen e qafës dhe shpatullave, muskujt e shpinës mund të relaksohen dhe të lehtësojnë dhimbjen shpejt.

Karrige masazhi Fujikashi FJ-4000
Karrige masazhi Fujikashi FJ-4000

Sistemi i masazhit 3D, FJ-4000 është gjithashtu i pajisur me një sistem airbag të vendosur në krah, shpatull dhe bel. Veprimi i zierjes së airbag-it do të nxisë qarkullimin e enëve të gjakut nën lëkurë, duke nxitur furnizimin me lëndë ushqyese. Për më tepër, karrigia u jep përdoruesve gjendjen më të mirë të relaksimit falë modalitetit unik të masazhit Zero Gravity. Ka efektin e qarkullimit dhe qarkullimit të gjakut, duke ulur presionin në shpinë dhe kyçe.

Tham Khảo Thêm:  Review gối chống trào ngược Rototo Bebe có nên mua không?

FJ-4000 ka një program masazhi automatik me teknikat e fërkimit, shtypjes, rrezes, kthetrave, brumosjes, shtrydhjes dhe goditjes në zonat që dhembin. Do të shpëtoni shpejt nga simptomat e pakëndshme dhe do të rifitoni shëndetin dhe shpirtin tuaj më të mirë. Për më tepër, me 8 ushtrime automatike masazhi, ju mund të zgjidhni ushtrime të përshtatshme për gjendjen tuaj trupore.

Çmimi referencë: 45 000 000 VND

OKASA OS-968

Karrigia masazhuese OKASA OS-968 është e strukturuar në formën e 4 duarve masazhuese moderne. Karrigia do t’ju sjellë përvojën më të mirë. OKASA OS-968 është i përshtatshëm për shumë lloje masazhesh si presim, presim, presim…

Karrige masazhi OKASA OS-968
Karrige masazhi OKASA OS-968

Përdoruesit mund të zgjedhin një modalitet që integron të gjitha llojet e masazhit për të sjellë rezultatet më të mira. Karrigia mbështetet automatikisht për shkak të veçorisë së integruar Zero Gravity. Në veçanti, OSAKA OS-968 është gjithashtu i pajisur me drita LED për të mbështetur masazhin dhe qarkullimin më të mirë të gjakut. Një dobësi e kësaj karrige masazhi është se është e vështirë të pastrohet karrigia kur është me pluhur.

Çmimi referencë: 48 600 000 VND

Akawa WJH-6600

Produkti krahasohet me një dorë super-teknologjike me aftësinë për të masazhuar akupresurën shumëdimensionale. Karrigia masazhuese Akawa WJH-6600 është e famshme për rrotullat e saj dhe ka një dizajn luksoz dhe të sofistikuar. Produkti është i pajisur me teknologjinë moderne të masazhit 4D max, së bashku me një sistem topi rrotullues me një pajisje elektrike 3 herë më të madhe se topat e zakonshëm me rul. Topi i rrotullës së makinës nuk i mungon asnjë pikë dhimbjeje, masazhi me shumë prekje ofron lehtësim të shpejtë dhimbjeje dhe relaksim.

Karrige masazhi Akawa WJH-6600
Karrige masazhi Akawa WJH-6600

Me një sistem sensor që mund të gjejë me saktësi pikat e akupunkturës së bashku me aftësinë për të masazhuar 5 nivele të ndryshme nga të buta në të forta. Akawa WJH-6600 do të stimulojë thellë brenda shtyllës kurrizore, duke ndihmuar në qetësimin e lëndimeve, duke minimizuar dhimbjen e shpinës dhe shtyllës kurrizore. Nëse dhimbja e shpinës për shkak të moshës, sportit apo lëndimit është problemi juaj, mos e injoroni këtë karrige.

Çmimi referencë: 67,900,000 VND

>>> Shih më shumë: Përvoja më e detajuar e blerjes së karrigeve masazhuese për fillestarët

Epilogu

Pajisja e karrigeve masazhuese në shtëpi është zgjidhja që anëtarët të shijojnë relaksim, trajtim efektiv dhe kujdes shëndetësor gjithëpërfshirës. Kur blini një karrige të mirë masazhi, duhet të kontrolloni veçoritë dhe efektivitetin e karriges sipas nevojave tuaja. Me të njëjtat kushte financiare të parashikuara më sipër, ju ndihmon të keni shumë perspektiva dhe përvoja për të zgjedhur karrigen masazhi më të mirë dhe cilësor për veten dhe familjen tuaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 ghế massage tốt nhất mà bạn không nên bỏ lỡ . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy