[Review] Top 6 máy xay sinh tố cầm tay tốt nhất được tin dùng hiện nay

Blender dore është tashmë një nga pajisjet e domosdoshme të kuzhinës në çdo familje. Me dizajn kompakt, kapacitet të fuqishëm, si dhe funksionim të thjeshtë. Duhet të zgjidhet nga shumë familje për të zëvendësuar blenderat tradicionalë. Megjithatë, pyetja është, cilin blender dore duhet të blejmë, i cili është i mirë, me një çmim të arsyeshëm. Sepse sot tregu është shumë i larmishëm dhe i pasur me modele, duke ju vështirësuar zgjedhjen. Pra, në këtë artikull Cakhia TV do rishikoni blenderin e dorës tregu më i mirë dhe më i shitur. Hidhini një sy artikullit të mëposhtëm me ne.

Çfarë është një blender dore?

Blender dore është versioni mini i blender desktop. Ky produkt është i strukturuar në formën e një peme duke përfshirë pjesën e sipërme të makinës. Dhe trupi është i lidhur me tehun poshtë. Në të njëjtën kohë, pjesa e poshtme e trupit mund të çmontohet për pastrim. Kur të jetë koha për t’u përdorur, thjesht lidhni të gjitha pjesët së bashku. Në varësi të modelit, do të ketë 1 ose 2 shpejtësi të ndryshme të bluarjes së ushqimit. Në një set produktesh do të ketë aksesorë të tjerë si: grirëse mishi, rrahëse vezësh, blender.

Çfarë është një blender dore?
Çfarë është një blender dore?

Këto makina janë zakonisht të vogla në madhësi, të lehta në peshë dhe të lehta për t’u transportuar. Normalisht, blenderët e dorës do të kenë një kapacitet maksimal prej 500 ml, të përshtatshme për 1-2 persona. I përshtatshëm për bluarjen e frutave dhe ushqimeve të buta.

Kriteret për të zgjedhur për të blerë një blender të mirë?

Aktualisht, blenderat e dorës kanë shumë lloje me modele, veçori dhe kapacitete të ndryshme funksionimi. Vjen nga marka të ndryshme. Pra, si të zgjidhni blenderin më të mirë të dorës? Përshtatet më së miri për nevojat e vetes dhe familjes suaj. Më pas referojuni disa kritereve më të rëndësishme që duhet të dini për të klasifikuar rishikimet e blenderave të dorës.

  • Marka e prodhimit: Ky është një kriter shumë i rëndësishëm, që ju ndihmon të jeni më të sigurt për qëndrueshmërinë dhe cilësinë e produktit. Dhe gjithashtu garancia që merrni.
  • Materiali i blenderit: Një blender i mirë ose jo varet shumë nga materiali që përbën trupin, tehun dhe mullirin. Pjesa më e madhe e trupit dhe mulliri janë bërë prej plastike me cilësi të lartë. Tehu është prej çeliku inox për të siguruar mprehtësinë e nevojshme gjatë bluarjes.
  • Kapaciteti i punës: Sa më i lartë të jetë kapaciteti i blenderit, aq më e mirë është koha e bluarjes dhe cilësia e ujit pas bluarjes. Por do të vijë me më shumë konsum të energjisë. Zakonisht mini blenderët do të kenë një nivel fuqie prej 100 deri në 300 W.
  • Kapaciteti i mullirit: Në varësi të nevojave të përdorimit dhe numrit të anëtarëve të familjes. Por ju duhet të zgjidhni kapacitetin e duhur të mullirit për të plotësuar plotësisht nevojat e konsumit pa u shpërdoruar.
  • Zhurma e funksionimit: Ju duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes së makinerive që nuk bëjnë zhurmë të lartë kur bluajnë për të shmangur ndikimin e njerëzve përreth në familje.
  • Çmimi i blenderit: Në varësi të markës dhe llojit të blenderit, çmimi ndryshon. Zakonisht sot, mulli do të kushtojë nga disa qindra në disa milion dong për njësi. Prandaj, duhet të mendoni të zgjidhni produktin e duhur dhe të përballueshëm.
Tham Khảo Thêm:  Review máy xông mặt Magic có tốt không? Cách dùng máy đơn giản

Cila markë e blenderit të dorës është e mirë?

Origjina dhe marka e produktit janë faktorë shumë të rëndësishëm për t’ju ndihmuar të përcaktoni cilësinë e produktit. Prandaj, për të zgjedhur një blender dore, duhet t’i jepni përparësi linjave të produkteve të markave të mëposhtme:

Cila markë e blenderit të dorës është e mirë?
Cila markë e blenderit të dorës është e mirë?
  • Blender Xiaomi: Ky është një blender që përdor një bateri të ringarkueshme 4-orëshe për të ngarkuar plotësisht baterinë. Makina pasi të jetë karikuar këtu, mund të përdoret për 15 herët e ardhshme të bluarjes. Dizajni i makinës është shumë kompakt, i lehtë për t’u futur në një çantë, çantë shpine kur udhëtoni për punë ose udhëtim.
  • Bllokimi dhe bllokimi i blenderit: Kjo është gjithashtu një linjë produktesh që përdor bateri të rikarikueshme. Me një kapacitet maksimal rreth 500ml, me një dizajn kompakt dhe të bukur.
  • Blender Philips: Produktet e kësaj kompanie janë shumë të njohura tani. Makina ka një stil modern dhe luksoz të dritës, me një sensor të integruar. Do të lejojë kontrollin e shpejtësisë së bluarjes së makinës sipas ushqimeve të ndryshme.
  • Blender Braun: Kjo seri makinerish ka një dizajn dore kundër rrëshqitjes. Qirinjtë janë shumë të fortë dhe të sigurt për t’u përdorur. Edhe kur makina funksionon me kapacitet maksimal. Përveç blenderit, mund ta përdorni për të grirë piper, bluarje mishi, rrahje vezësh. Lehtë për t’u çmontuar dhe pastruar, e thjeshtë dhe kompakte.

Blender dore më e mirë sot

Nëse po pyesni se cilin blender dore të zgjidhni për veten tuaj? Nuk keni ende zgjedhjen e duhur? Atëherë mos u shqetësoni, përpiquni t’i referoheni rishikimit të mëposhtëm të blenderit të dorës. Dhe përpiquni të zbuloni vetë nëse kjo është një makinë vetëm për ju.

Blender dore Xiaomi Mijia MJZZB01PL 300ML

Blender dore Xiaomi Mijia MJZZB01PL 300ML ka një dizajn të bukur, pa kabllo. Përmasa kompakte dhe peshë shumë e lehtë. I përshtatshëm për udhëtime, palestër. Produkti ka një kapacitet prej 300 ml, i lehtë për t’u çmontuar. Mini blenderi i dorës Xiaomi ka një kapacitet prej 45 W. Ndihmoni në purenë e frutave dhe kurseni energjinë elektrike. Trupi i blenderit është prej materiali Tritan me trashësi deri në 5mm, i qëndrueshëm, i sigurt për kontakt me ushqimin. Në të njëjtën kohë, dizajni i një filxhani transparent blender e bën të lehtë për përdoruesit të vëzhgojnë ushqimin gjatë bluarjes.

Blender dore Xiaomi Mijia MJZZB01PL 300ML
Blender dore Xiaomi Mijia MJZZB01PL 300ML

Ky mini blender Xiaomi ka një shpejtësi bluarjeje prej 18000 rpm. Përzihet shpejt brenda 35 sekondave me një përqindje mbetjesh më pak se 6% për të ndihmuar përdoruesit të kenë një smoothie të shijshëm menjëherë. Ushqyes në më pak se 1 minutë. Me vetëm një buton, të moshuarit mund të përdorin edhe ilaçe. Karikohet me një portë moderne Type-C, kështu që mund të karikohet lehtësisht përmes përshtatësve, laptopëve dhe bankave të energjisë.

Çmimi referencë: 655,000 VND

Tham Khảo Thêm:  [Review] Top 5 lò vi sóng Panasonic đáng mua nhất trên thị trường

Blender dore Xiaomi Mijia që ju ndihmon të pini shpejt një gotë smoothie është në shitje në Cakhia TV.vn

Blender dore Xiaomi Mijia MJZZB01PL 300ML

Blender dore Xiaomi Mijia MJZZB01PL 300ML

0 nga 5 bazuar në 0 Vlerësoni

690,000 fitime

Blender dore Lock&Lock EJJ321

Cili blender dore është më i miri? Rishikimi i një blenderi të mirë dore është padyshim i domosdoshëm për këtë produkt. Ka një dizajn cilindrik me një dizajn kompakt. Lehtë për t’u përdorur, i përshtatshëm për udhëtime, në natyrë. Pjesa e jashtme e blenderit Lock&Lock EJ321 mbulohet nga një shtresë silikoni për ta ndihmuar në mbajtjen e fortë dhe për të nxjerrë në pah produktin. Teh çelik inox 304 me cilësi të lartë, i lehtë për t’u çmontuar kur dëshironi të pastroni. Funksionim i fuqishëm, përveç bluarjes së frutave, makina mund të bluajë mish dhe hudhër. Makina ka një kapacitet të madh prej 300 ml, e bërë nga plastika transparente e fortë PP, blenderi mund të përdoret me një rezervuar uji të përshtatshëm.

Blender dore Lock&Lock EJJ321
Blender dore Lock&Lock EJJ321

E thjeshtë për t’u përdorur me një veprim është të ndizni butonin e çelësit në pjesën e sipërme të trupit. Funksion inteligjent i integruar për të ndërprerë automatikisht energjinë kur punoni mbi kapacitet. Dhe nëse mulliri nuk është instaluar siç duhet, makina nuk do të funksionojë. Është një mini blender portativ i rikarikueshëm shumë i përshtatshëm, me një kapacitet të madh baterie, i rehatshëm për t’u përdorur për shumë orë. I përshtatshëm për t’u çuar në piknik ose udhëtim.

Çmimi referencë: 1,460,000 VND

>>> Shih më shumë: Si të rregulloni një blender që nuk funksionon është jashtëzakonisht e thjeshtë në shtëpi

Blender dore Philips HR1600

Blender dore Philips HR1600 ka një dizajn të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur. Produkti do të ketë një blender dhe një filxhan blender 0,5 litra. Blenderi mund të çmontohet lehtësisht me butonin në trup kur ruhet ose pastrohet. Philips HR1600 operohet me një kapacitet të fuqishëm deri në 550 W. Kombinuar me një teh të mprehtë të bërë nga çelik inox 304. Siguron bluarje jashtëzakonisht të shpejtë dhe pure jashtëzakonisht të shkurtër në shumë pak kohë.

Blender dore Philips HR1600
Blender dore Philips HR1600

Parimi i funksionimit është shumë i thjeshtë, duke përdorur butonin në dorezë. Pjesa e jashtme është prej plastike shumë të qëndrueshme, jo toksike ABS. Blender dore Philips HR1600 është produkti më i shitur në linjën e blenderit Philips me një çmim mjaft të lirë.

Çmimi referencë: 650 000 VND

Blender dore Braun MQ5200

Blender dore Braun MQ5200 ka një dizajn kompakt dhe luksoz. Dizajn me dorë, funksionim i qetë, duke shkaktuar shumë pak zhurmë. MQ5200 ka një kapacitet prej 1000 W, i kombinuar me një teh të mprehtë për t’ju ndihmuar të bëni pure me lehtësi ushqime të ndryshme. Dizajn ekskluziv i markës Braun për kokë grirëse katrore të përdredhur. Ushqimi do të thithet në kokën e bluarjes gjatë bluarjes, atëherë ushqimi në drejtim të kundërt të tehut do të bluhet shumë shpejt dhe pa probleme.

Blender dore Braun MQ5200
Blender dore Braun MQ5200

Ndërpritni automatikisht energjinë kur makina është e mbingarkuar, duke siguruar përdorim të sigurt. Përveç bluarjes së ushqimeve të buta, blenderi i dorës Braun MQ5200 bluan edhe ushqimet e forta në mënyrë shumë efektive.

Çmimi referencë: 1,250,000 VND

Blender dore Xiaomi Pinlo

Blenderi shumëfunksional Xiaomi Pinlo 350ml ka një dizajn kompakt, luksoz, vjen me ngjyra elegante dhe është i lehtë për t’u përdorur me butonin rrotullues OlED. Modeli i blenderit të dorës është i pëlqyer nga shumë të rinj për shkak të estetikës së tij të lartë. I përshtatshëm për shëtitje. Xiaomi Pinlo përdor baterinë 2000 mAh që është në gjendje të funksionojë gjatë. Dizajni i enës mund të përdoret për të bërë një filxhan pijeje të përshtatshme pa pasur nevojë të mbani një gotë pijeje.

Tham Khảo Thêm:  Review robot hút bụi Liectroux C30B có nên mua hay không?
Blender dore Xiaomi Pinlo
Blender dore Xiaomi Pinlo

Ngarkoni baterinë me një port të përshtatshëm Micro USB, mund të përdorni baterinë e laptopit ose bankën e energjisë. Tehu me 4 drejtime është prej çeliku të mprehtë inox, i kombinuar me fuqi të lartë për të ndihmuar në bluarjen e shpejtë. Përveç përdorimit të blenderit, Xiaomi Pinlo mund të bëjë edhe 9 lloje të tjera menysh përpunuese si: qumësht soje, lëng, supë… Është një produkt perfekt për përpunimin e ushqimit për fëmijë, integrimin e përpunimit.shkalla e mbajtjes së ushqimit të ngrohtë kur gatuhet.

Çmimi referencë: 450 000 VND

Blender dore Xiaomi Deerma

Blender dore Xiaomi Deerma ka një dizajn modern, ngjyra elegante. Përdorimi pa kabllo, jashtëzakonisht kompakt, vetëm sa gjysma e madhësisë së një shishe uji Pepsi. Makina përdor një bateri 1200 mAh që mund të përdoret si një burim energjie rezervë për telefonat, bateritë e laptopëve, i përshtatshëm për t’u marrë kudo për t’u përdorur.

Blender dore Xiaomi Deerma Blender
Blender dore Xiaomi Deerma

Blenderi i dorës Xiaomi Deerma ka një shpejtësi rrotullimi prej 21000 rpm dhe një teh 2-kahëshe të bërë nga çelik inox jashtëzakonisht i mprehtë, duke e bërë atë jashtëzakonisht të shpejtë për t’u bërë pure. Duke përdorur disa hapa të thjeshtë, ju keni menjëherë një smoothie jashtëzakonisht të shijshëm.

Çmimi referencë: 445 000 VND

Ku të blini blender dore origjinale?

Blender është një pajisje mjaft e zakonshme dhe shitet në shumë dyqane dhe qendra elektronike në të gjithë vendin. Megjithatë, mënyra për të blerë produkte origjinale me çmimet më të mira është të shkoni direkt në dyqanet origjinale të asaj marke. Ose referojuni faqeve me reputacion të tregtisë elektronike si Cakhia TV. Për të siguruar cilësinë e produktit, si dhe për të marrë pjesë në promovime këtu.

>>> Shih më shumë: Top 6 grirësit më të mirë të specave në dorë, të besuar nga amvisat sot

Epilogu

Është shumë e rëndësishme të mësoni informacione përpara se të merrni një vendim për të blerë një produkt. Më lart, Cakhia TV ka shqyrtuar blenderin më të mirë të dorës. Shpresoj se në këtë artikull ju keni ndihmuar të gjeni përgjigjen. Me pyetjen se çfarë lloj blenderi dore duhet blerë? Në të njëjtën kohë që makina të funksionojë mirë, gjatë përdorimit duhet t’i kushtoni vëmendje edhe pastrimit rregullisht të blenderit të dorës!. Nëse mendoni se ky artikull është i mirë, mund të ndani ose të lini komente në seksionin e komenteve më poshtë. Faleminderit shumë që lexoni.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Top 6 máy xay sinh tố cầm tay tốt nhất được tin dùng hiện nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy