[Review] Top 5 thùng rác thông minh tốt nhất hiện nay

Koshat inteligjentë të plehrave janë një nga produktet e teknologjisë së gjelbër që aktualisht po vihet në përdorim të përbashkët në vendet evropiane. Por në Vietnam, ky produkt njihet vetëm nga pak njerëz. Pra, shumë njerëz pyesin se çfarë është një kosh i zgjuar plehrash? Koshi më i mirë inteligjent i plehrave sot Cili produkt është?. Artikulli i mëposhtëm, Cakhia TV do t’ju japë përgjigjen më të saktë!. Ju lutemi referojuni artikullit të mëposhtëm për të marrë përgjigjen.

Prezantimi i përgjithshëm i koshave inteligjente të plehrave

Çfarë është Smart Trash?

Koshi i zgjuar i plehrave është një pajisje moderne shtëpiake, e krijuar me qëllim ruajtjen e mbeturinave shtëpiake dhe e integruar me teknologjinë e sensorëve infra të kuqe. Për shumë veçori të jashtëzakonshme duke përfshirë hapjen dhe mbylljen automatike. Eliminoni aromat dhe madje disa produkte kanë aftësinë për të paketuar dhe mbyllur në mënyrë inteligjente qesen e plehrave kur ajo është plot. Ose kompresoni automatikisht plehrat kur mbushen, shumë i përshtatshëm. Shumica e koshave inteligjentë të plehrave të sotëm kanë një dizajn shumë unik, luksoz dhe modern për të sjellë estetikë në hapësirën tuaj të jetesës.

Çfarë është Smart Trash?
Çfarë është Smart Trash?

Përbërësit e koshave inteligjente të plehrave

Trupi i koshit të plehrave

Trupi është një vend për të ruajtur mbeturinat dhe është i pajisur gjithashtu me veçori të tjera, duke përfshirë thithjen e lagështirës, ​​deodorizimin, ajrosjen. Nga atje, koshi i zgjuar i plehrave do të jetë gjithmonë i pastër, i thatë dhe pa erëra. Kjo do të kufizojë prodhimin e baktereve, duke siguruar shëndetin e anëtarëve të familjes kur përdorin plehra inteligjente të lira.

Kapaku i koshit të plehrave

Kapaku i kutisë është i lidhur me një çip elektronik për të zbuluar infra të kuqe dhe për të njohur energjinë e emetuar nga rrezatimi i trupit të njeriut. Duhet të jetë në gjendje të hapet dhe mbyllet automatikisht kur i afroheni koshit inteligjent të plehrave.

Ndërtimi i zgjuar i koshit të plehrave
Ndërtimi i zgjuar i koshit të plehrave

Në varësi të linjës së produkteve të markave të ndryshme, koha për të hapur automatikisht kapakun e çdo modeli të koshit inteligjent të plehrave është gjithashtu e ndryshme. Ka lloje të koshave të plehrave që hapin kapakun shumë shpejt. Por ka edhe kosha plehrash automatikë, shpejtësia e sensorit do të jetë paksa e ngadaltë. Kështu që ju gjithashtu duhet të kontrolloni me kujdes përpara se të blini.

A duhet të blej një kosh plehrash të zgjuar?

Për të ditur nëse duhet të blini një kosh plehrash inteligjent me prekje, le të hedhim një vështrim në disa nga veçoritë e jashtëzakonshme që ai sjell me Cakhia TV.

Karakteristikat moderne

Pothuajse të gjithë kazanët inteligjentë të plehrave përdorin teknologjinë e sensorëve infra të kuqe. E njëjta teknologji inteligjente i lejon përdoruesit të hedhin mbeturinat lehtësisht pa përdorur duart ose këmbët.

Tham Khảo Thêm:  [Review] Top 5 máy tăm nước Xiaomi đáng mua nhất năm 2023

Në gamën ideale, koshi inteligjent i plehrave zbulon automatikisht sinjalet infra të kuqe nga trupi i njeriut dhe më pas ia kalon atë njësisë së depozitimit. Pastaj kapaku i koshit hapet automatikisht dhe përdoruesi duhet të hedhë mbeturinat brenda, pas përdoruesit.

Siguroni higjienën, parandaloni aromat

Për shkak të dizajnit të tij të mbyllur, koshi i zgjuar i plehrave do të parandalojë hyrjen e insekteve si buburrecat, mizat dhe minjtë. Në të njëjtën kohë, parandalon daljen e aromave në koshin e plehrave, duke shkaktuar shqetësime dhe madje duke ndikuar në shëndetin e përdoruesve.

A duhet të blej një kosh plehrash të zgjuar?
A duhet të blej një kosh plehrash të zgjuar?

Në të njëjtën kohë, ju pothuajse nuk prekni plehrat me duart tuaja, për të minimizuar kontaktin me bakteret dhe patogjenët. Disa produkte janë të pajisura edhe me ambalazhim automatik dhe mbyllje të thasëve të plehrave pas mbushjes së plehrave.

Dizajn i thjeshtë

Përveç veçorive të jashtëzakonshme dhe të përshtatshme si më sipër, koshi i zgjuar i plehrave është i pëlqyer edhe nga dizajni i tij i bukur dhe luksoz për t’u përdorur si dekor në shtëpi, në kompani apo në dhomën e gjumit. Koshi i zgjuar i plehrave është vërtet një ndihmës i mirë për çdo familje në jetën moderne të sotme.

Përjetoni zgjedhjen e blerjes së koshave inteligjentë të plehrave

Koshat inteligjentë të plehrave kanë një sërë modelesh dhe veçorish, kështu që ju duhet të dini përvojën e blerjes për të zgjedhur produktin që i përshtatet më mirë nevojave tuaja.

Kapaciteti dhe dizajni

Kur blini një kosh të zgjuar plehrash, duhet t’i kushtoni vëmendje sasisë ditore të mbeturinave shtëpiake dhe të zgjidhni kapacitetin më të përshtatshëm. Nëse vetëm për përdorim shtëpiak, një kosh plehrash me një kapacitet prej 9 deri në 20 litra është më i përshtatshmi.

Përveç kësaj, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe dizajnit, të shikoni nëse është i përshtatshëm për hapësirën ku vendoset koshi i plehrave, nëse zgjidhni vende si dhoma e ndenjes, duhet të zgjidhni produkte me dizajne të bukura, luksoze dhe estetike.

Kriteret për zgjedhjen e blerjes së koshave inteligjente të plehrave
Kriteret për zgjedhjen e blerjes së koshave inteligjente të plehrave

Karakteristika e plehrave

Duhet t’i kushtoni vëmendje veçorisë së koshit të riciklimit që dëshironi të keni. Një kosh inteligjent plehrash zakonisht ka veçori të jashtëzakonshme si klasifikimi i plehrave, sensorët automatikë të hapjes dhe mbylljes, paketimi automatik dhe mbyllja e qeseve të plehrave kur janë plot.

Marka dhe çmimi

Një gjë që duhet të keni parasysh është buxheti dhe marka. Çdo produkt i çdo marke do të ketë karakteristika dhe çmime të ndryshme. Prandaj, duhet të zgjidhni të blini produkte nga marka të njohura si dhe produkte që janë të përshtatshme për kushtet tuaja ekonomike.

Top 5 koshët më të mirë inteligjentë të plehrave sot

Aktualisht, ka shumë produkte inteligjente të koshave të plehrave me shumë karakteristika të jashtëzakonshme në treg, por të dish se cilat produkte janë të mira dhe cilësore nuk është e lehtë. Këtu është një përmbledhje se cilat kosha inteligjente plehrash janë të mira nga markat me reputacion dhe vlerësohen shumë nga shumë përdorues.

Xiaomi Town E re

Një tjetër produkt i zgjuar i koshit të plehrave nga marka Xiaomi është Xiaomi Townew. Ky është një version i përmirësuar nga produkti Xiaomi Ninestars.

Tham Khảo Thêm:  Top 10 máy tạo độ ẩm trong phòng điều hòa chất lượng nhất 2023
Xiaomi TowKos i ri inteligjent i plehrave
Kos i ri inteligjent i plehrave Xiaomi Tow

Avantazhi

 • Për aftësinë për të paketuar dhe vulosur automatikisht qesen kur koshi është plot me mbeturina. Në mënyrë që era e keqe brenda kutisë të mos përhapet jashtë duke ndikuar në shëndetin.
 • Kapaciteti i kontejnerit është rreth 15 litra, pesha është vetëm 3.5 kg, kështu që është e lehtë për të lëvizur në zonën e brendshme. Produkti është i përshtatshëm për nevoja të mëdha si hotele, dhoma ngrënie kolektive, kuzhina etj.
 • Xiaomi TowNew përdor bateri 12V / 2.2H, karikim të shpejtë në 10 orë dhe i përdorur për më shumë se 1 muaj.
 • Kapaku i kutisë aplikon teknologjinë e sensorit infra të kuqe, kështu që mund të mbyllet dhe hapet me saktësi, duke siguruar ngushtësi dhe komoditet gjatë përdorimit.

Defekt

 • Produkti është mjaft i shtrenjtë në krahasim me produkte të ngjashme në treg.
 • Meqenëse ky është i vetmi kosh plehrash inteligjent që ka veçorinë e vetë-paketimit dhe mbylljes, është e nevojshme të blini një qese të dedikuar nëse dëshironi të përdorni këtë funksion.

Çmimi referencë: 1.500.000 VND

>>> Shihni gjithashtu: Rishikoni mirë koshin inteligjent të plehrave Xiaomi? Cilin lloj duhet të blej?

Xiaomi Ninestars

Ky është një produkt që trashëgon avantazhet e përbashkëta të produkteve të Xiaomi, të cilat janë karakteristika moderne, çmime të përballueshme dhe avantazhet e mëposhtme.

Koshi inteligjent i plehrave Xiaomi Ninestars
Koshi inteligjent i plehrave Xiaomi Ninestars

Avantazhi

 • Koshi i zgjuar i plehrave Xiaomi ka një dizajn mbresëlënës me një cilindër të rrumbullakët dhe ngjyra elegante dhe të thjeshta.
 • Produkti është bërë nga plastika ABS e sigurt dhe e shëndetshme. Pasja e këtij dizajni e bën produktin të përshtatshëm për t’u vendosur në shumë hapësira të ndryshme si në dhomën e ndenjes, dhomën e ngrënies dhe dhomën e gjumit.
 • Kapaciteti i madh i produktit prej 10 litrash, i përshtatshëm për familje me shumë anëtarë ose vende si hotele,…
 • Procesi i hapjes dhe mbylljes është jashtëzakonisht i qetë, pa prekur të gjithë përreth.
 • Koha e hapjes së shpejtë prej vetëm 0,3 s, duke rregulluar në mënyrë fleksibël distancën e sensorit për të hapur kapakun kur ka një dorë prej 6 – 30 cm.
 • Ky kosh plehrash inteligjent Xiaomi Ninestars që përdor bateri AA është i lehtë për t’u blerë dhe zëvendësuar kur mbaron. Nëse frekuenca e hapjes dhe mbylljes 20 herë në ditë, do të duhen 6 muaj që Xiaomi Ninestars të mbarojë baterinë.

Defekt

 • Produkti nuk ka funksion mbyllës vetë kur koshi është plot me plehra.
 • Produkti nuk ka një veçori të integruar të paketimit dhe zëvendësimit automatik të qeseve të plehrave kur ajo është plot.

Çmimi i referencës: 780 000 VND

EKO 9285MT

Produkti është gjithmonë i dashur nga shumë përdorues për shkak të cilësisë së tij të qëndrueshme, veçorive të jashtëzakonshme dhe dizajnit tërheqës.

Koshi inteligjent i plehrave EKO 9285MT
Koshi inteligjent i plehrave EKO 9285MT

Avantazhi

 • Koshi i zgjuar i plehrave ka një guaskë të jashtme prej çeliku të shkëlqyeshëm. Materiali nuk shkakton papastërti apo gjurmë gishtash, dizajni është shumë luksoz, i përshtatshëm për çdo hapësirë ​​të brendshme.
 • Kapaku mbyllet – hapet shpejt, me saktësi në kohën e hapjes dhe mbylljes, mund të thuhet se funksionon në nivel të qëndrueshëm.
 • Enë ka një kapacitet të madh prej 9 litrash dhe është prej plastike PP cilësore për pastrim të lehtë pas zbrazjes.
 • Fuçi jep një peshë prej rreth 2 kg, e lehtë për zhvendosje të lehtë.
 • Produkti ka një dizajn të mbërthyeshëm për të varur kapakun dhe për të zëvendësuar qesen e plehrave lehtësisht dhe shpejt.
Tham Khảo Thêm:  Review máy ép chậm Nineshield đến từ nước nào? Có nên mua ?

Defekt

 • Koshi inteligjent i plehrave EKO 9285MT konsiderohet të ketë një çmim mjaft të lartë.

Çmimi referencë: 1,880,000 VND

Jozef Jozefi

Emri tjetër që Cakhia TV dëshiron të prezantojë është Joseph Joseph. Një produkt me një dizajn luksoz, tërheqës dhe shumë karakteristika të jashtëzakonshme.

Koshi i zgjuar i plehrave Joseph Joseph
Koshi i zgjuar i plehrave Joseph Joseph

Avantazhi

 • Produkti ka një pamje të jashtme metalike me shkëlqim që është e vështirë të ngjitet në papastërti dhe gjurmë gishtash për pastrim të lehtë kur përdoret. Nën kapak, ka një filtër deodorues të karbonit të aktivizuar për të garantuar siguri dhe pastërti.
 • Koshi i plehrave ka një pedale në fund, prandaj mos përdorni duart për të hapur kapakun për të shmangur kontaktin me shumë baktere.
 • Me një kapacitet prej 30 litrash, është komode për t’u përdorur me një familje të madhe ose në vende publike dhe kolektive.
 • Koshi i plehrave Joseph Joseph ka një dizajn drejtkëndor, që qëndron lehtësisht pranë murit për ta bërë hapësirën të duket më e gjerë.
 • Produkti dallohet me veçorinë Titan Trash Compactor, për të ngjeshur automatikisht plehrat, duke ndihmuar koshin të mbajë më shumë mbeturina, duke kursyer qese si dhe duke zbrazur kohën.

Defekt

 • Produkti ka një çmim shumë të lartë

Çmimi referencë: 5,900,000 VND

H56-BOR

Produkti tjetër është koshi i zgjuar i plehrave H56-B. Produkti vlerësohet në sytë e përdoruesve për dizajnin e tij të bukur, ngjyrën dhe guaskën luksoze me shkëlqim. Ky H56-B mund të përdoret si dekor për ta bërë hapësirën tuaj më moderne dhe të sofistikuar.

Koshi inteligjent i plehrave H56-B
Koshi inteligjent i plehrave H56-B

Avantazhi

 • Predha e jashtme është prej çeliku inox të cilësisë së lartë, e veshur me ar dhe bakër me shkëlqim, duke krijuar një bukuri luksoze dhe të sofistikuar.
 • Kapaciteti super i madh deri në 30 litra, i përshtatshëm për nevojat e familjeve me shumë anëtarë ose vende publike të mbushura me njerëz duke përfshirë: restorante, hotele, kompani.
 • H56-B aplikon teknologjinë e sensorit të afërsisë për të hapur dhe mbyllur në mënyrë fleksibël, butësisht dhe pa probleme.
 • Produkti funksionon me bateri të rikarikueshme dhe bateri AA, kështu që është e lehtë të zëvendësohen bateritë kur ato mbarojnë.

Defekt

 • Produkti është mjaft i shtrenjtë.
 • Nuk integron funksionin e paketimit automatik, duke mbyllur grykën e çantës.

Çmimi referencë: 1,900,000 VND

konkludoni

Nëpërmjet artikullit mbi 5 koshët më të mirë inteligjentë të plehrave sot, së bashku me ndarjen e informacionit dhe disa avantazhe të jashtëzakonshme të disa produkteve në treg. Shpresojmë, përmes artikullit të Cakhia TV më sipër, do t’ju ndihmojë të blini produktin më të përshtatshëm ose të paktën t’ju ndihmojë të kuptoni më shumë rreth koshave inteligjente të plehrave.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Top 5 thùng rác thông minh tốt nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy