[Review] Top 5 máy xông mặt đáng mua nhất năm 2023

Ju mund të mos e dini, vetëm larja e fytyrës me duar nuk do të jetë në gjendje të pastrojë plotësisht lëkurën, papastërtitë, sebumi mbetet ende në gjëndrat e flokëve. Kjo e bën lëkurën të prirur ndaj akneve, plakjes së shpejtë. Aktualisht, gratë po dorëzojnë sekretin e avullimit të fytyrës, duke ndihmuar në largimin e papastërtive më të madhe. Në postimin e sotëm, Cakhia TV do rishikimi i avullit të fytyrës cili lloj është i mirë, si dhe përvojë për të ditur se çfarë lloj avulli për fytyrën të blini, të përshtatshme për nevojat e çdo përdoruesi.

Informacione të përgjithshme për avulloren e fytyrës

Çfarë është një avullore për fytyrën?

Avulli i fytyrës është një pajisje moderne e kujdesit personal që stimulon qarkullimin e gjakut nën lëkurë. Falë veprimit të nxehtësisë dhe avullit të makinës, është e lehtë të hapen poret. Në këtë mënyrë, ndihmon në maksimizimin e aftësisë së lëkurës për të absorbuar lëndët ushqyese.

Çfarë është një avullore për fytyrën?
Çfarë është një avullore për fytyrën?

Nëse lëkura ka puçrra inflamatore ose pore që përmbajnë shumë sebum, avullimi i fytyrës është shumë i nevojshëm dhe duhet bërë rregullisht. Në këtë rast, gratë shpesh zgjedhin të shkojnë në një banjë për t’u mbështetur me pajisje moderne.

Ndërtimi i makinerive

Në varësi të modelit dhe çdo lloj dizajni, avulli i fytyrës do të ketë një strukturë të ndryshme. Megjithatë, pjesët kryesore kryesore të pajisjes janë ende: trupi, rezervuari i ujit, maska ​​me avull, kontrolluesi dhe serveri i avullit.

Parimi i punës

Gjatë funksionimit, njësia pritëse vlon ujin në zgavër. Koha e zierjes varion nga 2-10 minuta. Varet nga kapaciteti dhe mënyra. Pas përfundimit të vlimit, avulli shtyhet jashtë nga presioni i njësisë motorike. Gazi ngrihet dhe mbushet në zgavrën e maskës së fytyrës. Rrjedha e lagështisë mbart jonet negative të ujit në kontakt të drejtpërdrejtë me lëkurën.

>>> Shih më shumë: Top 6 mini avulloret më të mira të fytyrës në 2023 për ju

Përdorimi i avulloreve të fytyrës

Avullimi i fytyrës nuk është thjesht që lëkura të thithë avullin dhe lëndët ushqyese. Por përdorimi i avullit të duhur të fytyrës do të sjellë shumë përfitime për kujdesin e lëkurës. Këtu, le të mësojmë për përfitimet e një avulli për fytyrën.

Eliminoni toksinat

Kur nxehtësia nga avulli prek lëkurën e fytyrës, toksinat çlirohen nga nxehtësia nga avulli. Kjo është një mënyrë efektive për të hequr toksinat në rast se gjëndrat e djersës nuk funksionojnë në mënyrë efektive. Është e lehtë të shkaktoni grumbullimin e toksinave në lëkurë dhe shkaktimin e puçrrave.

Lëkurë e pastër e thellë

Përdorimi i avulloreve të fytyrës
Përdorimi i avulloreve të fytyrës

Avulli i fytyrës prodhon avull të ngrohtë që vjen në kontakt të drejtpërdrejtë me lëkurën, duke hapur kështu poret në maksimum. Nëse kombinohet me lëndë ushqyese do të ndihmojë lëkurën të largojë papastërtitë dhe bakteret.

Hiqni kokën e bardhë/ngjyrë të zezë

Me nxehtësinë e avullit, ajo shkrin sebumin nën djersë dhe ndihmon që pikat e zeza në hundë të zhduken lehtësisht. Pikat e bardha dhe pikat e zeza zbuten. Kjo është koha më e mirë për të hequr qafe këtë puçërr të keqe dhe të shëmtuar nga fytyra juaj.

Tham Khảo Thêm:  Review máy lọc nước Sunhouse có nên mua không? Loại nào nên mua?

Parandalimi i akneve

Përdorimi i një avulli për fytyrën ndihmon në hapjen e poreve, duke hequr papastërtitë si dhe bakteret p-akne. Ky është shkaku kryesor i akneve në fytyrë. Prandaj, avulli i fytyrës ka një efekt shumë të mirë kundër akneve.

Kundër plakjes

Me aftësinë për të gjeneruar nxehtësi për të rritur qarkullimin e gjakut, duke zgjeruar në mënyrë efektive enët e gjakut. Për të siguruar përfitime pozitive që kolagjeni të funksionojë në një mënyrë më të mirë. Për të shmangur plakjen e lëkurës, rrudhat dhe varjen, për ta mbajtur lëkurën të lëmuar dhe rinore.

A duhet të përdorni rregullisht një avullore për fytyrën?

A duhet të përdorni rregullisht një avullore për fytyrën?
A duhet të përdorni rregullisht një avullore për fytyrën?

Edhe pse efekti i avullores së fytyrës është i shkëlqyeshëm për lëkurën, nëse duhet të përdorni apo jo rregullisht një avullore për fytyrën është pyetja që shumë përdorues bëjnë më shumë.

Një avullore për fytyrën do ta bëjë lëkurën më të thatë sepse e humb ujin më shpejt. Në varësi të llojit të lëkurës, ekziston një modalitet i përshtatshëm i avullit. Për lëkurë normale, rekomandohet avullimi çdo 1-2 javë. Përsa i përket lëkurës së thatë, duhet ta përdorni vetëm një herë në 2 javë, nëse keni lëkurë të yndyrshme, duhet ta rrisni një herë në javë.

Përjetoni zgjedhjen për të blerë avulloren më të mirë të fytyrës sot

Një avullore cilësore për fytyrën u jep përdoruesve shumë përfitime në përmirësimin e lëkurës së tyre, duke e bërë lëkurën më të butë dhe më rinore. Por a e dini se çfarë lloj avulli për fytyrën të përdorni? Nëse jo, ju lutemi referojuni përvojës së rëndësishme në zgjedhjen e blerjes së avullit më të mirë të fytyrës më poshtë.

Dizajni i Makinerisë

Zgjidhni një dizajn kompakt, të lehtë, modern që është i lehtë për t’u përdorur. Me tregun e gjerë të avulloreve të fytyrës sot, ju jeni plotësisht të lirë të zgjidhni produktin më të përshtatshëm për ju.

Materiali i makinës

Kur zgjidhni të blini një avullore për fytyrën, duhet të keni parasysh se materiali i makinës duhet të sigurojë kritere sigurie dhe qëndrueshmërie. Është më mirë t’i jepet përparësi produkteve të bëra prej çeliku inox, plastike me cilësi të lartë ABS, të qëndrueshme me kalimin e kohës. Përveç kësaj, përdoruesit janë gjithashtu më të përshtatshëm në pastrimin pas çdo përdorimi.

Prodhuesi

Sepse pajisjet e kujdesit të bukurisë do të ndikojnë drejtpërdrejt në bukurinë dhe shëndetin. Prandaj, është e nevojshme të merret parasysh zgjedhja e një prodhuesi popullor. Mori shumë vlerësime të mira nga komuniteti i përdoruesve. Mund të konsultoheni në Google, ose kanale të tjera të tregtisë elektronike ose të kërkoni këshilla nga të afërmit dhe miqtë.

Fuqi

Fuqia është një parametër teknik që luan një rol të rëndësishëm me avulloret e fytyrës. Indeksi i fuqisë së lartë ose të ulët gjithashtu ndikon shumë në aftësinë për të avulluar ujin. Sidoqoftë, gjithashtu nuk keni nevojë të zgjidhni një makinë me një kapacitet të madh, duke harxhuar energji elektrike.

Koha e përdorimit dhe kapaciteti i rezervuarit

Kapaciteti i përshtatshëm
Kapaciteti i përshtatshëm

Për sa i përket kapacitetit të rezervuarit, mund të zgjidhni një avullore për fytyrën me kapacitet të mjaftueshëm, jo ​​shumë të madh apo shumë të vogël. Sepse nëse përdorni një rezervuar me kapacitet të madh, ngrohja e ujit do të zgjasë më shumë. Humbje e energjisë elektrike, humbje kohe. Nëse shishja është shumë e vogël, do të duhet kohë për të rimbushur ujin. Kapaciteti më i përshtatshëm i shisheve është nga 60-95ml, mjaftueshëm për të avulluar fytyrën tuaj për një periudhë prej 15 minutash.

Tham Khảo Thêm:  Review Top 4 máy xay thịt Magic bán chạy mà bạn không thể bỏ lỡ

Aplikimi i teknologjisë moderne

Shumica e avullorëve të mirë të fytyrës sot përdorin teknologjinë e avullimit të joneve të thella negative. Ndihmon në largimin e papastërtive, sebumit si dhe substancave toksike që fshihen në lëkurë. Pajisja gjeneron avull me një shpejtësi prej rreth 3 – 6 ml/min, për të rritur ndjeshëm efektivitetin e pastrimit të lëkurës. Temperatura ideale për avullimin e fytyrës është 40 gradë Celsius.

Përdorni rrjetin ose baterinë

Në treg sot, avullorët e fytyrës kanë dy mënyra funksionimi: me bateri ose me energji direkte. Në veçanti, puna me energji elektrike do të jetë më e shpejtë dhe do të kursejë shumë më tepër kohë sesa makinat me bateri.

Top 5 avulloret e mira të fytyrës që u besojnë shumë njerëz

Pasi të keni shqyrtuar referencat e mësipërme, do të rishikoni lehtësisht avulloren e fytyrës që është e përshtatshme për nevojat tuaja. Këtu janë 5 avullorët më të mirë të fytyrës sot që do të prezantohen më vonë:

Panasonic PAXM-EH-SA31VP442

Avulli i fytyrës Panasonic ka një kapacitet 290 W, një shkallë shkarkimi avulli prej 6ml/min, një temperaturë pak të ngrohtë 40 gradë Celsius. Përdorimi i pajisjes është gjithashtu i thjeshtë, mjafton të shtypni një buton për të pasur 6 minuta avullim të fytyrës. Rezervuari i ujit është mjaft kompakt, i lehtë për t’u mbushur dhe gjithashtu i lehtë për t’u çmontuar për pastrim.

Panasonic PAXM-EH-SA31VP442
Panasonic PAXM-EH-SA31VP442

Me këtë makinë, ju mund të avulloni fytyrën tuaj për të shtuar lagështinë e duhur në lëkurën tuaj, duke mbështetur procesin e heqjes së grimit. Aparati me avull Panasonic meriton të jetë një pajisje bukurie që duhet të zotëroni.

Çmimi referencë: 3 500 000 VND

Beurer FS50

Makina ka material plastik me cilësi të lartë, kështu që është i qëndrueshëm dhe i sigurt për lëkurën e përdoruesit. Makina ka një kapacitet prej 120 W, për të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Rrit efektin e zgjerimit të poreve në mënyrë që papastërtitë të hiqen lehtësisht. Falë kësaj, produktet e kujdesit të lëkurës mund të depërtojnë më thellë në lëkurë për të maksimizuar aftësitë e tyre të kujdesit dhe kujdesit të lëkurës.

Beurer FS50
Beurer FS50

Me këtë Beurer FS50 ju kombinoni me aroma natyrale. Pastron lëkurën ndërsa ndihmon lëkurën të përthithë më mirë ato produkte të kujdesit të lëkurës. për të përmirësuar në mënyrë më efektive problemet e lëkurës. Avullimi i fytyrës kombinohet me masazhin dhe përdorimin e produkteve bimore ose farmaceutike për kujdesin e lëkurës.

Çmimi referencë: 1.530.000 VND

Sokany ZJ 618

Produkti ka një dizajn tërheqës, tone të bardha të sfondit. Material ABS me cilësi të lartë, sipërfaqe të lëmuar dhe pa gjurmë gishtash. Gryka është pak e ndezur, trupi përshtatet në pozicionin e fytyrës. Përveç kësaj, linja e saunës së nxehtë është gjithashtu e pajisur me një kapacitet relativisht të madh prej 280 W. Ndihmon në shkurtimin e kohës për ngrohjen e ujit gjithashtu, duke siguruar një shpejtësi të vazhdueshme të injektimit të avullit për 100 sekonda.

Sokany ZJ 618
Sokany ZJ 618

Gjithashtu për shkak të çmimit të ulët, produkti nuk mund të shmangë disavantazhet duke përfshirë: kapaciteti i rezervuarit të ujit është mjaft i vogël, vetëm 55 ml, shpejtësia e injektimit të avullit nuk është e fortë dhe nuk ka funksion të avullit të ftohtë.

Çmimi referencë: 250 000 VND

>>> Shih më shumë: Rishikimi i avullores Sokany ZJ-608 duhet të blihet apo jo?

Avullore për fytyrën Maoer

Produkti shënon pikë që në takimin e parë sepse nuk është thjesht një banjë e zakonshme me avull. Në makinë ka edhe një tabaka për të ruajtur më shumë fruta dhe barishte. Ka efektin e eliminimit të toksinave që janë të dëmshme për lëkurën dhe trajton jashtëzakonisht mirë aknet e fshehura.

Avullore për fytyrën Maoer
Avullore për fytyrën Maoer

Avullore e fytyrës Maoer ka një dizajn të bukur dhe delikat me ngjyrën kryesore të bardhë, të stolisur me buzë rozë përreth. Pajisja përdor një burim energjie 220 V, kapaciteti prej 200 W është mjaft i lartë, kështu që nuk ju merr shumë kohë të prisni që avulli të ngrihet. E vetmja pikë minus është se nuk ka veçori të saunës së ftohtë.

Tham Khảo Thêm:  Review gối chống trào ngược dạ dày có tốt như lời đồn không?

Çmimi referencë: 230 000 VND

Irine me guralecë 2

Makina ka teknologji nano-avulli, e cila e shndërron ujin në mjegull ultra të hollë. Për të rritur aftësinë për të depërtuar thellë në epidermë. Duke dhënë kështu një efekt të mirë në pastrimin, largimin e papastërtive si dhe shtimin e lagështisë së nevojshme në lëkurë. Kjo makinë ka gjithashtu veçori të Ozonit. Në këtë kohë, llamba e Ozonit do të lëshojë dritë vjollce për të ndihmuar në vrasjen e baktereve. Për të shkatërruar viruset dhe bakteret që mund të shkaktojnë sëmundje të lëkurës. Me dritën vjollce nga llamba e Ozonit, procesi i elasticitetit të lëkurës do të përmirësohet gjithashtu, qarkullimi i gjakut nën lëkurë do të përmirësohet.

Irine me guralecë 2
Irine me guralecë 2

Pebble Irine 2 ka një hundë fytyre, e cila rrotullohet 360 gradë, kështu që ju mund ta përdorni pajisjen në çdo kënd tjetër. Dizajni i makinës është shumë delikat dhe i zgjuar me një dritë paralajmëruese kur uji në rezervuar është gati të mbarojë.

Çmimi i referencës: 930 000 VND

>>> Shih më shumë: Si të përdorni një mini avullore për fytyrën për efektin më të mirë në shtëpi

Këshilla për përdorimin e një avulli efektiv për fytyrën

Në mënyrë që avulli i fytyrës të maksimizojë efektivitetin e pastrimit dhe kujdesit të lëkurës. Kujdesi për lëkurën për t’u bërë i ri, i shëndetshëm, i lëmuar, ka disa shënime. Në procesin e përdorimit të kësaj pajisjeje duhet të dini si:

  • Mos abuzoni me avulloren e fytyrës shumë herë në javë, maksimumi duhet ta përdorni vetëm 2-3 herë në javë.
  • Koha e përdorimit të avullit të fytyrës duhet të zgjasë vetëm nga 2 deri në 5 minuta. Me një temperaturë prej rreth 40 gradë Celsius, parandalon zgjerimin e poreve, duke humbur elasticitetin, duke e bërë më të lehtë depërtimin e papastërtive dhe baktereve.
  • Gjatë procesit të përdorimit të vajrave esencialë, nuk duhet të shtoni direkt vaj esencial ose aromaterapi në ujë. Dëmtimi i njësisë së tharjes së makinës. Në këtë kohë, vendosni vajin esencial / aromaterapinë në enën e veçantë që vjen me makinën.
  • Kur përdorni makinën, duhet të ruani përdorimin e produkteve për heqjen e grimit dhe tonerit për të rritur efektivitetin e kujdesit të lëkurës.
  • Vendoseni grykën e avullit 15-20 cm larg nga fytyra për të shmangur djegien dhe djegien e fytyrës.
  • Pas përdorimit të avullit, duhet të aplikoni hidratues për të rritur efektivitetin e ushqimit të lëkurës.
  • Para dhe pas përdorimit të avullit të fytyrës, kushtojini vëmendje pastrimit të rezervuarit të ujit, ndarjes së vajit esencial si dhe grykës.

konkludoni

Me informacionin që Cakhia TV ka rishikuar avulloren e fytyrës më sipër. Ju mund të shihni se avulli i fytyrës do të ndihmojë në heqjen e papastërtive, yndyrës dhe mbetjeve të grimit, të shpërndara nga poret. Llojet e mësipërme gjithashtu bëjnë që lëkura të përthithë në mënyrë më efektive lëndët ushqyese. Falë kësaj, lëkura është e shëndetshme, e barabartë dhe rozë e ndezur. Shpresojmë që përmes këtij artikulli të mund të bëni zgjedhjen e duhur.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Top 5 máy xông mặt đáng mua nhất năm 2023 . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy