[Review] Top 5 máy tăm nước Xiaomi đáng mua nhất năm 2023

Flosser-i i ujit është bërë prej kohësh një mik i ngushtë për njerëzit me mbajtëse. Sepse duhet të mbajnë vazhdimisht aparate për të formësuar dhe rregulluar dhëmbët e tyre. Kjo do të bëjë që ushqimi të ngjitet përgjithmonë, i cili nuk mund të pastrohet plotësisht me një furçë të zakonshme. Prandaj, floseri i ujit Xiaomi është një nga produktet më të shitura dhe shumë të vlerësuara të kësaj kompanie. Bëhu me Rubin, Rishikimi i flosserit të ujit Xiaomi Detajet, si dhe se cili lloj ia vlen të blihet sot, pikërisht në artikullin më poshtë.

Origjina e flosser ujit Xiaomi

Xiaomi është një markë e famshme e specializuar në prodhimin e produkteve të teknologjisë, elektronikës dhe pajisjeve shtëpiake nga Kina. Marka u lançua në vitin 2010 dhe aktualisht drejtohet nga CEO Lei Jun. Me më shumë se 11 vjet themelim dhe zhvillim, Xiaomi tani ka zgjeruar shkallën e fushave që admirohen shpejt nga e gjithë bota. Përveç kësaj, ajo u bë gjithashtu kompania e 5-të më e madhe e teknologjisë në botë. Si dhe dominimi i tregut kinez të teknologjisë.

Origjina e flosser ujit Xiaomi
Origjina e flosser ujit Xiaomi

Linja e produkteve të flosser ujit është lançuar vetëm kohët e fundit, vetëm pas markave të famshme si Procare, Waterpik…. por është bërë shpejt e njohur dhe e njohur me klientët vendas dhe ndërkombëtarë. Me shumë përparësi të jashtëzakonshme si çmimi konkurrues, dizajni i bukur, cilësia e mirë, …

Specifikimet e përgjithshme të flosser ujit Xiaomi

 • Prodhuesi: Xiaomi
 • Nga Kina
 • Kapaciteti i baterisë: 2200 mAh
 • Koha e përdorimit: 30 ditë
 • Koha e karikimit: 4-6 orë

Klasifikimi i flossers ujit Xiaomi

Marka Xiaomi prodhon filxhanë uji në treg me shumë lloje të ndryshme. Në thelb ekzistojnë 2 linja që plotësojnë të gjitha nevojat e klientit.

Flosser uji për desktop

Flosser uji për desktop
Flosser uji për desktop

Ky lloj floseri uji është një linjë mjaft e madhe tradicionale. Maja e bashkangjitur e kruese dhëmbësh është e përshtatshme për përdorim nga anëtarët e familjes. Makina ka gjithashtu një kapacitet të madh rezervuari uji, si dhe presion të fortë uji. Zakonisht gjatë përdorimit, njerëzit duhet të lidhin energjinë direkt në burimin e energjisë. Makina mund të vendoset në banjë sepse të gjitha janë të pajisura me një veçori të papërshkueshme nga uji.

Flosser uji dore

Flosser uji dore
Flosser uji dore

Kjo makinë ka një dizajn elegant dhe kompakt. I përshtatshëm për përdorim nga çdo anëtar i familjes. Pajisja ka një formë me bateri, kështu që mund të çmontohet lehtësisht në një xhep. Është shumë i përshtatshëm për t’u përdorur kudo. Megjithatë, presioni i ujit të makinës nuk do të jetë aq i fortë sa një flosser uji desktop, kapaciteti i rezervuarit të ujit është gjithashtu më i vogël.

>>> Shih më shumë: Çfarë është një flosser uji? Përfitimet e përdorimit të fillit të ujit

Rishikimi është i mirë filieri i ujit Xiaomi?

Për të shqyrtuar nëse floseri i ujit Xiaomi është i mirë apo jo, duhet të vlerësojmë të mirat dhe të këqijat e produktit. Si në vazhdim:

Përparësitë e flosser ujit Xiaomi

 • Dizajni i linjave flosser uji të Xiaomi është shumë i lëmuar, i bukur dhe jashtëzakonisht minimalist. Kjo është një nga pikat e para plus për këtë linjë produktesh. Përpikëria në dizajn mund të shihet lehtësisht përmes rregullimit. Meqenëse shumë linja të tjera produktesh janë të paketuara keq, ata thjesht hedhin gjithçka brenda kutisë dhe e mbyllin atë. Megjithatë, me filatorin e ujit Xiaomi është ndryshe. Ato janë të rregulluara mjeshtërisht dhe të përshtatshme, duke e bërë klientin të ndiejë se ky është një produkt shumë i dashur, si përkëdhelja e klientit.
 • Të gjitha produktet janë bërë zakonisht prej plastike ABS me cilësi të lartë dhe të qëndrueshme. Sigurimi i standardeve të sigurisë për shëndetin e përdoruesve të certifikuara nga FDA e SHBA. I gjithë trupi është montuar shumë fort dhe fort. Do të jeni të vështirë për të gjetur ndonjë detaj kërcitës për këtë produkt. Në të njëjtën kohë, dy butonat e makinës ndodhen pranë zonës së mbajtjes, duke sjellë lehtësi në përdorim.
 • Flosser uji i Xiaomi ka një kapacitet të madh të rezervuarit të ujit që e bën atë të rehatshëm për t’u përdorur me një lëvizje. Dhe nuk keni nevojë të shtoni ujë. Përveç kësaj, shishja është gjithashtu e lëvizshme për pastrim të përshtatshëm pas çdo përdorimi.
 • Floseri i ujit është i pajisur me grykë profesionale për të pastruar në mënyrë efektive pllakën në dhëmbë për t’u optimizuar. Së bashku me mënyrat e duhura të rregullimit të presionit të avionit të ujit. Produkti është gjithashtu rezistent ndaj ujit me standard IPX7, kështu që mund ta përdorni pa frikë nga dëmtimi i pajisjes.
 • Një veçori tjetër e madhe e kësaj linje flosser uji është se është mjaft e lirë, kështu që edhe nëse është një linjë prodhimi e mëvonshme, gjithmonë mirëpritet nga shumë klientë.
 • Në të njëjtën kohë, ajo që mbajtëset e bakrit duan gjithmonë në makinat për pastrimin e ujit është aftësia për të pastruar. Kjo linjë produktesh me fije uji Xiaomi i plotëson plotësisht ato. Vetëm me një shishe ujë, ju keni dhëmbë të pastër të bukur menjëherë. Dhe sigurohuni që asnjë ushqim nuk mund ta bëjë të vështirë këtë flosser uji.
Tham Khảo Thêm:  Review máy giặt Toshiba có tốt không? Nên mua loại nào thì tốt?

Disavantazhet e flosser ujit Xiaomi

A është i mirë floseri i ujit Xiaomi?
A është i mirë floseri i ujit Xiaomi?

Sipas komenteve të shumë klientëve, floseri i ujit Xiaomi ka gjithashtu dobësi që nuk mund të përmirësohen, si p.sh.

 • Rrjedha e ujit nuk është e qetë, mjaft e fortë. E bën përdoruesin të ndihet paksa i ftohtë.
 • Shpesh shkakton dhimbje dhe dhimbje të mishrave të dhëmbëve kur nuk përdoret me kujdes.
 • Mjetet e pamjaftueshme, Xiaomi konsiderohet nga shumica e klientëve si mjaft “i kursyer” kur ndërpret karikuesit e baterive të konsumatorëve.
 • Maja kur ngjitet në makinë nuk mund të rrotullohet, duke e bërë më të vështirë përdredhjen midis dhëmbëve. Por jo shumë pengesë.
 • Ashtu si fillesat e tjera të ujit, edhe fillesat e ujit Xiaomi bëjnë zhurmë kur përdoren. Megjithatë, ajo do të jetë ende në një nivel të pranueshëm. Nëse e përdorni këtë makinë në banjë, zvogëlohet edhe mundësia për të prekur të tjerët.

5 flossers ujit me vlerësim të lartë Xiaomi 2021

Marka Xiaomi ka lançuar gjithashtu një larmi linjash produktesh flosser uji me modele dhe dizajne të ndryshme. Prandaj, cili fije uji Xiaomi është më i miri sot? Bashkohuni me ne për t’iu referuar 5 flosers ujit Xiaomi më cilësor që ia vlen të blihen në vitin 2021 më poshtë:

Flosser uji Xiaomi ENPULY M6

Flosser uji Xiaomi ENPULY M6
Flosser uji Xiaomi ENPULY M6

Përveç kësaj, floseri i ujit ka një kapacitet rezervuari uji deri në 130 ml. Përdorimi i mjaftueshëm për një pastrim oral. Në të njëjtën kohë, kjo shishe është gjithashtu e lëvizshme për pastrim të lehtë dhe të shpejtë të dhëmbëve. Produkti përfshin 3 mënyra të ndryshme të rregullimit të presionit. Me rubinet rrotullues 360 gradë për të plotësuar të gjitha nevojat e përdorimit. Pajisja ka standard të papërshkueshëm nga uji IPX8, mund të punojë nën një thellësi prej 3 m. Prandaj, duke rritur aftësinë e papërshkueshme nga uji në ambientet e tualetit të ekspozuar shpesh ndaj ujit. Mbroni pajisjen tuaj për një kohë më të gjatë. Ky flosser uji është gjithashtu i integruar me një funksion mbylljeje automatike në 2 minuta për të garantuar siguri absolute gjatë përdorimit.

Tham Khảo Thêm:  Review máy in ảnh mini Canon có tốt không? Nên mua loại nào?

Çmimi referencë: 750 000.vnđ

Floseri uji Xiaomi Enpuly M6 integron shumë veçori moderne për ta bërë pastrimin e dhëmbëve më të sigurt me një çmim të mirë në Cakhia TV.vn

Flosser uji Xiaomi ENPULY M6

Flosser uji Xiaomi ENPULY M6 PLUS

0 nga 5 bazuar në 0 Vlerësoni

790,000 fitime

Flosser uji Xiaomi Enpuly ML8

Xiaomi Enpuly ML8 është gjithashtu një mini flosser uji i mirë Xiaomi që vlerësohet shumë nga shumë përdorues sot. Kjo linjë produktesh ka një dizajn modern me tone delikate të bardha. Vjen me madhësi kompakte, të lehtë për t’u bartur dhe përdorur kudo. Kjo makinë është e pajisur me një kompresor nën presion me ingranazhe të fuqishme për të ndihmuar në rritjen e aftësisë për të spërkatur mirë dhe në mënyrë efektive ujin. Pajisja është e pajisur me një bateri me kapacitet të madh 2000 mAh deri në 30 ditë përdorim. Mbështet karikimin e shpejtë të tipit C.

Flosser uji Xiaomi Enpuly ML8
Flosser uji Xiaomi Enpuly ML8

Në të njëjtën kohë, ky mini flosser uji Xiaomi Enpuly ML8 ka një kapacitet të madh rezervuari uji deri në 250 ml. Lehtësisht i lëvizshëm për pastrim të shpejtë. Ky produkt ka 6 mënyra inteligjente spërkatjeje për të pastruar thellë midis dhëmbëve për të parandaluar problemet dentare. Përveç kësaj, makina ka një kokë spërkatëse rrotulluese 360 ​​gradë dhe funksion të integruar të mbylljes automatike pas 2 minutash funksionimi, aftësi rezistente ndaj ujit IPX7. Kështu që ju mund ta lani me siguri makinën direkt nën rubinet. Ose përdorni atë në dush pa u shqetësuar për dëmtimet.

Çmimi referencë: 650 000.vnđ

>>> Shih më shumë: Udhëzime se si të përdorni filatorin e ujit Procare si standard

Flosser uji Xiaomi Mijia ME0701

Është e pamundur të mos përmendet Xiaomi Mijia ME0701. Është gjithashtu një nga flossers ujit Xiaomi më cilësor për t’u blerë çdo vit. Kjo linjë produktesh ka një dizajn tërheqës me tone të bardha delikate, rinore dhe moderne. Më shumë se gjysma, doreza është e ashpër për të ndihmuar në kapjen e fortë, fleksibël, për të përmirësuar fërkimin kur përdoret.

Flosser uji Xiaomi Mijia ME0701
Flosser uji Xiaomi Mijia ME0701

Nga ana tjetër, ky flosser uji Xiaomi Mijia ME0701 është gjithashtu i pajisur me një motor magnetik të përhershëm që jep një presion të madh uji deri në 140 PSI. Si rezultat, është e mundur të krijohet një puls uji me një frekuencë deri në 1400 rpm, duke lejuar pastrimin e zgavrës me gojë në të gjitha drejtimet. Hiqni me lehtësi mbetjet e ushqimit midis dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve, mbroni më mirë mishrat e dhëmbëve. Kjo makinë integron gjithashtu një sistem rregullimi të tensionit të nivelit të lartë për të mbështetur kontrollin e presionit të ujit në dalje për të shmangur dëmtimin e dhëmbëve.

Tham Khảo Thêm:  Chuông cửa không dây loại nào tốt và đáng mua nhất hiện nay?

Çmimi referencë: 1.050.000 VND

Flosser uji Xiaomi DR-BEI F3/GF3

Xiaomi DR-BEI F3/GF3 është një linjë produktesh me një dizajn të zgjuar. Moderne dhe kompakte, e përshtatshme për udhëtime, biznes etj. Kjo makinë ka një kapacitet mjaft të madh prej 180ml, vjen me 3 regjime të ndryshme presioni. Të përshtatura për çdo nevojë. Në të njëjtën kohë, produkti ka një nivel zhurme jo shumë të lartë nën 60dB, me një kapacitet të madh baterie që mund të përdoret deri në 30 ditë me vetëm një karikim.

Flosser uji Xiaomi DR-BEI F3/GF3
Xiaomi DR-BEI F3/GF3. Flosser uji

Në të njëjtën kohë, ky flosser uji Xiaomi DR-BEI F3/GF3 është projektuar me një pjesë të hundës. E rrotullueshme me hapje me diametër 0,6 mm për pastrim të lehtë të thellë. Më shumë se gjysma gjithashtu largon pllakën, presioni i ujit i kësaj makine gjithashtu mbështet rrotullimin dhe shtrydh mishrat dhe ligamentet periodontale. Nga ana tjetër, produkti ka rezistencë të mirë ndaj ujit sipas standardeve IPX7 dhe ka një funksion të mbylljes automatike pas 2 minutash përdorim.

Çmimi referencë: 650 000 VND

Xiaomi Soocas Flosser Uji W3

Xiaomi Soocas W3 është aktualisht një flosser uji Xiaomi me cilësi të mirë që pëlqehet nga shumë përdorues sot. Kjo linjë produktesh ka një dizajn kompakt, kapje të fortë dore. Shumë e lehtë për t’u mbajtur në xhep dhe për ta përdorur kudo. Nga ana tjetër, produkti është bërë nga plastika ABS me cilësi të lartë që plotëson standardet e FDA të SHBA për të garantuar siguri absolute kur përdoret. Kjo makinë funksionon me mekanizëm mjegullues për të krijuar presion uji nga 20 – 140 PSI për të ndihmuar në pastrimin efektiv të dhëmbëve.

Xiaomi Soocas Flosser Uji W3
Xiaomi Soocas Flosser Uji W3

Në të njëjtën kohë, floseri i ujit Xiaomi Soocas W3 ka një kapacitet të madh rezervuari uji prej 230 ml. Mund ta përdorni plotësisht me një lëvizje. Produkti është i pajisur me 3 nivele pastrimi që korrespondojnë me 3 presione të ndryshme uji për të përmbushur nevojat e përdorimit. Floseri i ujit zotëron një kapacitet të madh baterie deri në 2200 mAh, i karikuar plotësisht në 6 orë për rreth 1 muaj përdorim.

Çmimi referencë: 650 000 VND

>>> Shih më shumë: Udhëzuesi më i detajuar për rregullimin e shpejtë të një fije uji të bllokuar në shtëpi

Epilogu

Më sipër janë informacione të detajuara për rishikimin e fillit të ujit Xiaomi, si dhe prezantojnë 5 fijet e ujit të cilësisë më të mirë Xiaomi që ia vlen të blihen. Shpresojmë, artikulli që Cakhia TV ka ndarë, do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë produktin. Si dhe nëpërmjet kësaj, zgjedhja për vete e një lloji të përshtatshëm filieri uji ndihmon për të marrë një kujdes të mirë dhe efektiv të përditshëm oral. Përveç kësaj, për të lexuar më shumë artikuj cilësorë, mund të vizitoni Xixa.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Top 5 máy tăm nước Xiaomi đáng mua nhất năm 2023 . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy